Hostující trenér Zdenko Frťala udělal v sestavě několik změn. V sestavě se oproti minulému utkání neobjevil Pavel Tvaroha a Marek Volf. Naopak nastoupil Jiří Schubert a Jan Dobrovolný.  Karetní trest do zápasu nepustil Pavla Rudnytskyyho.

Na oba týmy čekal v Praze velmi těžký terén, ale v prvním poločase daleko lépe svědčil týmu ze severu Čech. „Ale všichni to viděli, vzhledem k terénu se extra fotbal hrát opravdu nemohl. Zaměřili jsme se proto na standartní situace a moc mě těší, že jsme dvě z nich zvládli,"těšilo trenéra hostí Zdenka Frťalu. 

 První střelu na branku měl na svědomí Kotiš, ale v pohodě zpacifikoval domácí brankář Boháč. V 16. minutě se už ale mohl Varnsdorf radovat. Na roh Dobrovolného si naskočil zcela osamocený Hikspoors a nedal Boháčovi šanci – 0:1. Hosté drželi domácí fotbalovou partu daleko od Kovářovi branky. Na těžkém terénu nebylo místo na kombinace, rozhodovala hlavně bojovnost. Když už se Žižkov nadechoval k tlaku, připravil mu Varnsdorf další šok. V 36. minutě poslal do vápna domácích lehký oblouček Kotiš a trestuhodně volný kapitán Pimpara neměl se zakončením problémy – 0:2.

Do konce poločasu už si v pohodě hrající hosté vedení uhlídali, domácí naopak ještě více zabředli do herní krize.

Druhý poločas začal velkou šancí Schuberta, který v ideální střelecké pozici branku minul. „Žižkov pak měl nějaké závary, ale kdybychom v úvodu druhé půle využili naší obrovskou šanci a dali na 3:0, tak mohlo být rozhodnuto," uvědomoval si Frťala.

Domácí sice přidali, ale k velkému ohrožení varnsdorfské branky se nedostali.

Poté se na kvalitě hry podepsal katastrofální terén a fotbal upadl do průměru. Hosté se nikam nehrnuli a drželi si pohodlně dvoubrankový náskok. Domácím se nedá upřít snaha, ale vyloženou šanci si nedokázali vytvořit. Až deset minut před koncem se před Kovářem zjevil Kotyza, ale varnsdorfský brankář si připsal skvělý a důležitý zákrok.

Do konce utkání se už nic nepřihodilo, Varnsdorf si zaslouženě odvezl tři body za výhru 2:0. „Byl to boj do posledních minut, ale soupeře jsme do žádně vážnější šance nepustili," mnul si ruce varnsdorfský kouč.

To domácí lodivod Roman Nádvorník neskrýval zklamání. „V prvním případě šlo o individuální chybu a ve druhém o špatné rozestavení několika hráčů při obranné činnosti. Vzhledem k terénu bylo jasné, že zápas dnes mohou rozhodnout právě tyto herní situace a ty dokázal zužitkovat soupeř," konstatoval zklamaný trenér poražené Viktorie Žižkov.

FK Viktoria Žižkov – FK Varnsdorf 0:2 (0:2)

Branky: 16. Hikspoors, 36. Pimpara. ŽK: Kiidron, Sloboda - Zieris. Rozhodčí: Lerch – Černý, Hrabovský. Diváci: 1063.

FK Varnsdorf: Kovář – Jakobovský, Pimpara, Zieris, Dobrovolný – Breite, Cana (61. Tvaroha) – Martan (70. Mach), Kotiš (81. Stehlík), Hikspoors – Schubert.