Tým z Děčína přejel rezervu Roudnice nad Labem na její půdě 4:1 a poskočil v tabulce na jedenácté místo.

Výsledek a hlavně výkon doslova překvapil trenéra Březin Vladimíra Vašáka. Jeho svěřenci na trávníku kralovali. „Domácí nás ale potrestali po pěti minutách, kdy Slavíček potrestal hrubku obrany. Od té doby jsme byli jasně lepším kolektivem, soupeře jsme vlastně k ničemu nepustili. Do poločasu jsme zaslouženě vyrovnali. Pařez se parádně trefil z přímého kopu ze vzdálenosti 25 metrů,“ popsal první dějství vůdce lavičky SK Březiny.

Po změně stran o výsledku rozhodovaly pokutové kopy. Zatímco hostující Majer proměnil, domácí si vylámali zuby na skvělém brankáři Stejskalovi. „Domácí měli možnost jako první zahrávat pokutový kop, naštěstí pro nás skvěle zasáhl brankář Stejskal. Chvilku poté se po rohu prosadil Majer a my se dostali do vedení 2:1. To bylo klíčové pro vývoj celého duelu,“ moc dobře věděl Vašák.

Roudnici pak zmařil všechny naděje na obrat v zápase Majer, který penaltu proměnil. V posledních minutách pečetil vítězství hostů střídající Sobotka.

„Do obrany jsme dali zkušené borce, jako Vlasáka a Šturma. Kluci mne velmi mile překvapili. Je pravda, že v úvodu druhé poloviny to bylo vyrovnané, jinak jsme ale drželi pevně otěže zápasu. Zatím plníme nadmíru náš jarní plán, kterým je střed tabulky. Hned další zápas bude velmi těžký, kdy nás čeká třetí Milešov,“ dodal Vašák. Březiny tak v tabulce I. B třídy mají na svém kontě 17 bodů.

SK Roudnice nad Labem B - SK Březiny 1:4

Poločas 1:1. Branky: Slavíček – Majer 2 (1 z pk), Pařez, Sobotka. ŽK 2:2. Rozhodčí: Franěk. Diváci: 50. Domácí neproměnili pokutový kop.
Březiny: Stejskal – Vlasák, Majer, Pařez, Šturm – Majerik (65. Rajniš) Čapek, Svoboda, Leden (50. Kořínek) – Drahoňovský, Wirkner (75. Sobotka).