Loko Chomutov – Vilémov 0:3 (0:1)

Domácí borci vedeni internacionálem Pavlem Chaloupkou na podzim také ještě do sobotního utkání neokusili hořkost porážky a před tímto zápasem se usadili na druhém místě v tabulce hned za vilémovským celkem. Čekal se tedy tuhý boj o první příčku. Hosté ale odjeli k zápasu s kompletním osmnáctičlenným kádrem a trenér tudíž mohl postavit sestavu dle svého nejlepšího uvážení.

Ta nakonec doznala značných, možná až trochu překvapivých změn, když na lavici náhradníků tentokráte zůstali někteří borci, jenž dosud zatím pravidelně hráli v základu. Ale i v tom je síla mužstva, když má vyrovnanou lavičku a trenér může na určité posty použít více kvalitních hráčů.

Vilémov po celý zápas domácí nepustil k jejich největší zbrani – standardkám, neboť ti nekopali ani jeden trestný kop z dostřelu na branku a za celé utkání měli možnost jen jediného rohového kopu. V první půli se hosté radovali z jednoho gólu. O ten se zasloužil s chutí hrající a velmi aktivní Buryánek, který ve 27. minutě zachoval v situaci sám před brankářem chladnou hlavu a mazácky zavěsil.

Ve druhé půli domácí ještě více přiostřili hru, hosté si to nenechali líbit a začalo se žlutit na obou stranách. Hosté však dali hned v úvodu druhého poločasu branku a hráli pak zkušeně to co potřebovali, kdežto nervózní domácí otevřeli hru a inkasovali další gól a k němu pak mohli dostat v úplném závěru ještě i další, když sólo Kesslera skončilo místo střelou k tyči nepřesnou přihrávkou. „Důležitý je import tří bodů z horké chomutovské půdy a udržení vedoucí pozice, což je skvělá pozvánka na příští zápas doma proti velmi silné Roudnici,“ řekl manažer Libor Sklenář.

Branky: 27. Buryánek, 47. Hyka z PK, 57. Lehrl. ŽK 5:3. Před 90 diváky řídil Hofman.

Vilémov: Loos – Hyka, Šmalcl, Špinka – Kotiš (10. Greňo – 60. Kessler), Vlk, T. Jägr, Svoboda ml. (46.Svoboda st.), Buryánek – Jirásek, Lehrl.