A to domácím ještě chyběl kvůli vyloučení kanonýr Murdych. „Trochu jsme se toho obávali. Jenže hráči ukázali, že to není jen o Murdychovi. Předvedli jsme dobrý výkon a hlavně se nepolevilo a hrálo se až do konce," pravil spokojený domácí trenér Pavel Horáček.

Na podzim Junior prohrál ve Strupčicích 1:4, a měl tak soupeři co oplácet. Také byl od začátku daleko aktivnější než hosté. Ale dlouho se nemohl v koncovce prosadit. „Měli jsme šance od začátku, ale chvilku to trvalo, než se kluci prosadili," vypráví Horáček. Až se konečně trefil po spolupráci s Betyárem Horký –  1:0. Ve 40. minutě napřáhl Bárta a jeho dělovka se podruhé třepotala v síti – 2:0. A těsně před odchodem do kabin proměnil přízemní centr Meduny ve třetí branku Junioru Betyár – 3:0.

„Myslím, že třetí branka soupeře zlomila. Navíc jsme dobře nastoupili i do druhého poločasu  a dařilo se v zakončení," pochvaloval si domácí kormidelník.

Dvě minuty po změně stran prudce centroval Timofij a Betyár nadvakrát protlačil míč do sítě – 4:0. V 52. minutě tentokrát nahrával Horáček a Míra Betyár dokončil svůj čistý hattrick – 5:0. V tu chvíli si Junior dělal se soupeřem co chtěl a přidal další čtyři trefy. Nejprve Demčenko obešel i brankáře a zakončil do prázdné – 6:0. V 69. minutě skončila  v síti i krásná střela Timofije – 7:0. Na 8:0 zvyšoval Demčenko, který šel opět sám na brankáře a střelecký účet uzavřel Bárta, který si nebohého gólmana vychutnal kličkou – 9:0. Sečteno a podtrženo, Junior se definitivně zachránil.

Velmi spokojený tak byl kouč Horáček. „Je to naše nejvyšší výhra. Nečekali jsme to, ale jsme samozřejmě rádi. Tři kola před koncem je záchrana jistá a to byl náš cíl. Takže máme splněno. Do posledních zápasů dostanou šanci i hráči, kteří si moc nezahráli. Před sezónou jsme chtěli být do desátého místa a to se asi podaří. Jako nováček soutěže jsme nezklamali a záchranu jsme si zasloužili," dodal závěrem Horáček.

V dalším kole se Junior Děčín představí na půdě posledních Kryr.

FK JUNIOR DĚČÍN - STRUPČICE 9:0 (3:0)

Branky: Betyár 3, Demčenko 2, Bárta 2, Timofij, Horký. R: Suchánek. ŽK: 3:2. ČK: Demčenko – Vrba. Diváci: 150. Poločas: 3:0.

Junior: Ernekr (68. Jeřábek) – Horáček (78. Pařízek), Čapek, Folprecht, Doksanský – Meduna, Bárta, Demčenko, Timofij – Horký (53. Pecha), Betyár.