Fotbalisté Varnsdorfu ani posedmé v řadě neprohráli, na půdě Pardubic však po remíze 1:1 vědí, že dva body spíše ztratili.

Obě branky padly v posledních minutách celého zápasu.  V 84. minutě se poprvé v zápase prosadil přes pardubického Davida Norka ukrajinský šikula Pavlo Rudyntskyy. Jeho centr se snesl ke Končalovi, který prostřelil pardubického brankáře. Jenže vedení se v táboře kouče Frťaly slavilo až moc. Východočeši podnikli po rozehrávce bleskový útok, na jehož konci byl střídající Lukáš Rešetár. „To byla velká škoda. Po rozehrávce jsme se ani nedotkli míče. Přišel centr do vápna a domácí vyrovnali," hlesl hostující kapitán Matěj Kotiš.

Hosté měli více ze hry 
a hlavně ve druhém poločase
i větší počet šancí. Jednu měl právě záložník Varnsdorfu. „Jirka Schubert mi to krásně sklepl. Krásně mi to sedlo, ale míč trefil tyčku. Povedená střela, to si zasloužilo gól," uvědomoval si Kotiš.

Varnsdorf však i tak přidal do tabulky FNL další bod
a patří mu šestá příčka. „Konečně jsme začali proměňovat naše šance, herní projev je stejný, jako v mizerném úvodu sezóny. Také jsme se začali vyvarovat fatálních chyb. Celé mužstvo pracuje opravdu dobře," pochvaloval si Kotiš.

Severočeský tým dnes od 18.00 nastoupí proti Slavii Praha v odvetě tuzemského poháru.

„Postup není nereálný. Moc se na to těšíme. Věřím, že utkání můžeme zvládnout. Prý přijede i hodně našich fanoušků," dodal varnsdorfský záložník.