Svou situaci si ale vylepšili, když po týdenní pauze díky odstoupení Blšan doma porazili třetí Srbice 2:1. „Šli jsme do toho s vědomím, že i bod by byl pro nás dobrý. Tři jsou fantastické a zasloužené," pravil manažer týmu Libor Sklenář.

První poločas, který branku nepřinesl, se nesl ve znamení vilémovské aktivity. „Ale prostě šance nedáváme, mohli jsme dát tři góly," kroutil hlavou Sklenář.

Vstup do druhého dějství orámovala technická střela Čonky a vedoucí branka. Čtvrt hodiny před koncem přidal pojistku Havel, který se prezentoval parádním angličanem. „To byl gól měsíce, ne-li gól roku," rozplýval se Sklenář.

Srbice snížily v nastaveném čase, radost domácím nevzaly. „Nakonec to vše dobře dopadlo," odfrkl si vilémovský šéf tamního fotbalu.


Vilémov je aktuálně dvanáctý a má o zápas méně než trio soků, které má v zádech (Brná, Proboštov, Horní Jiřetín).

„Bude záležet, kolik týmů z našeho kraje bude padat z divize. Zatím to vypadá na tři, ten samý počet celků by pak padal i od nás," dodal Sklenář.

Ze silných soupeřů má Vilémov už jen Krupku, jinak ho čekají týmy z druhé poloviny tabulky.

Stap Vilémov – Sokol Srbice 2:1 (0:0)

B: Čonka, Havel – Beran. R: Průša. ŽK: 3:4. Diváci: 155.

Vilémov: Vaňák – Krasnický, Jirchář, Kurel st., Kopřiva – Čurgali (60. Ruszó), Havel (86. Kurel ml.), Kučera, Buryánek (90. Jindřich) – Vavroušek, Čonka (88. Abila)