„Před samotným turnajem jsme měli problémy s dopravou. Porouchal se nám autobus, takže se cesta protáhla na sedm hodin. Navíc bylo vedro, pro kluky to nebylo jednoduché. První utkání s Vlašimí ale zvládli opravdu velmi dobře," pravil varnsdorfský trenér Roman Veselý.

Finálový zápas na turnaji, kde se hrálo 2x30 minut, Varnsdorf prohrál, když od Zlína dostal čtyři branky. „Bohužel nám díky zranění chybělo několik hráčů. I těch testovaných. Ve druhém utkání už kluci prostě neměli tolik sil," přiznal Veselý.

Nyní Severočeši cestují do Heřmanic, kde je čeká týdenní soustředění a dva přátelské zápasy. „Ve středu hrajeme s libereckou juniorkou a v pátek nás čeká německý FC Oberlausitz Neugersdorf," podotkl kouč Varnsdorfu.

Týmu z Kotliny už v Heřmanicích bude chybět Ladislav Martan, nejlepší střelec minulé sezóny odešel do Hradce Králové. „S Láďou odešlo jedenáct gólů. Byl to motor naší ofenzivy. Musíme ho nahradit, ale nebude lehké sehnat takového hráče. Musíme do jeho role někoho pasovat," má jasno Veselý, který dodal: „Novou tváří je teplický Richter, další noví hráči by ještě měli dorazit. Po soustředění pak kádr zúžíme do konečné podoby."

O Křišťálový pohár – výsledkový servis

Semifinále: Fastav Zlín – MAS Táborsko 2:1 (0:0) B: Holík, Diop – Dordevič. FK Varnsdorf – Vlašim 2:1 (1:1) B: Richter 2 – Leiner. Varnsdorf: Porcal - Novotný, Zieris, Filip, Knejzlík - Zbrožek , Richter - Martan, Daníček (46. Houser) , Fotr - Beneš (50. Frimmel)
náhradníci: Verner, Houser, Čurgali, Kocourek, Vrabec, Frimmel, Samoel

O 3. místo: Táborsko – Vlašim 2:1 (1:1) B: Hanzlík (PK), Presl – Jícha.
Finále: Zlín – Varnsdorf 4:0 (3:0) B: Poznar, Glowacki, Holík, Štípek.
Varnsdorf: Samoel - Kocourek, Zieris (30. Čurgali) ,Filip (30. Zbrožek), Knejzlík (30. Novotný) - Houser, Richter (30. Daníček) - Martan (30. Vrabec) , Verner, Fotr (47. Beneš) - Frimmel