Vše se může rozhodnout už tento týden, kdy Severočeši doma přivítají první Olomouc, která už má postup jistý. „Rozhodně ale nemáme nachystané šampaňské nebo trička. Nechceme to zakřiknout," razantně odmítá trenér Zdenko Frťala, jeden z hlavních strůjců varnsdorfského zázraku.

Vítězství 3:1 ve Vlašimi se nerodilo lehce. Jak byste celý zápas zpětně hodnotil?
Opět se ukázal obrovský charakter a vnitřní síla celého mančaftu. Podobně jako v Třinci jsme brzy prohrávali, ale dokázali rychle vyrovnat. V důležitých situacích nás podržel brankář Porcal, chytil i penaltu. Ve druhé půli jsme přežili dvě velké šance. A v závěru pak rozhodli. Tři body jsou nádherné.

Trenér Vlastimil Petržela se po zápase vyjádřil hodně negativně k vašemu výkonu. Co jste na to říkal?
Vlastimila Petržely si nesmírně vážím. Každý má právo na svůj názor, Vlasta to takhle viděl svým pohledem. Více bych to vůbec nechtěl komentovat.

Na jaře vás už poněkolikáté podržel brankář Radek Porcal, který se v druhé fázi sezóny rozchytal k výborným výkonům. Nepřiletěla k němu speciální pochvala?
Dobrý gólman je základem k úspěchu, který je podpořen pracovitostí celého mužstva. Musíme vyzdvihnout fakt, že se nám v poslední době daří dávat branky. Je vidět, že naše vítězství nejsou náhodná a konečně kluci využívají brankové šance.

Zlín prohrál v Táborsku, a vám tak stačí k jistotě druhého místa jediný bod.
Pohled na tabulku je nyní samozřejmě velmi příjemný. Ale všichni víme, že udělat ten poslední krok bývá zpravidla nejtěžší. Všichni věříme, že se to povede.

Varováním pro vás může být, že fotbalová historie pamatuje na to, že tým ztratil takřka nesmazatelný náskok, viďte?
Byl by hřích takový náskok ztratit, to všichni víme. Ve fotbale jsou nevyzpytatelné sitauce, které ovlivní jak tabulku, tak vývoj jednotlivých zápasů. Musíme být neustále koncentrovaní a přistoupit k utkání proti Olomouci tak, jak je třeba. Pevně věřím, že to dokážeme.

Dokonce je tady možnost druhou ligu vyhrát. Docela lákavé, ne?
Je to samozřejmě o číslech. Ale my teď máme před sebou utkání s Olomoucí. Poté se můžeme bavit co by, kdyby.

V případě remízy proti Olomouci můžete slavit. Dávate už chladit šampaňské?
Nic takového nechystáme, nechceme to zakřiknout. Pak už to bude nejmenší problém si s tím vším poradit.

Možnost postupu je neuvěřitelně blízko. Vedení klubu už tak bude muset opravdu řešit konkrétní problémy a neuhýbat.
My už neuhýbáme posledních pět kol, kdy bylo jasné, že zůstáváme v boji o postup.