Poslední kolo okresního přeboru změnilo díky bodovému odpočtu u Sport areálu Děčín pořadí na prvních třech místech.

Na první místo se tak dostaly Malšovice, které mohou slavit přímý postup do I. B třídy. Mimochodem krajskou soutěž si tento tým zahraje vůbec poprvé. „Jsme samozřejmě spokojení. Na podzim i na jaře hráči předváděli vyrovnané výkony. Je to pro nás historický postup, hodně se těšíme. Zaslouží si to i naši sponzoři, věrní fanoušci a především pěkný sportovní areál," pravil člen výboru FK Malšovice Radovan Urban.

Sport areál Děčín, který skoro celou sezónu držel první místo, spadl až na čtvrté. Přišel o 15 bodů a dostal pokutu ve výši 6000 Kč. „Chyba vznikla špatnou komunikací mezi námi a Březinami, jejímž hráčem je právě Ruda Culek. Jiný trest nebyl možný. Ani nevíme, zda mužstvo dospělých bude v další sezóně fungovat, přeci jen se více zaměřujeme na výchovu mladých fotbalistů. Jinak klukům děkujeme za parádní sezónu. Malšovicím přeji hodně úspěchu v I. B třídě, zaslouží si jí hrát. A Jiříkovu zase přeji to, aby úspěšně zvládl baráž," konstatoval sekretář SA Děčín Tomáš Štěpán.

Na druhý Jiříkov tak čeká baráž proti Heřmanovu, účastníkovi I. B třídy. Prvním sestupujícím je Prysk, Dolní Poustevna musí čekat na to, jak dopadne v baráži Horní Podluží.

V závěrečném kole se činili střelci, když padlo celkem 46 gólů, což je průměr 7,66 branek na zápas! Nejlepšími střelci se s čtyřmi góly stali Závěšický (U. Děčín) a Karpíšek (D. Poustevna).

Okresní přebor, 26. kolo:
Malšovice – Chřibská 7:0 (5:0) B: Hora 3, Tyl, Nedělka, Hvozdovič, Stránský. R: Benda – Procházka, Křížek, 120 diváků.

UNION Děčín – Dobkovice 9:0 (6:0) B: Závěšický 4, Eichelmann 3, Bezouška, Bedrníček. R: Vlk – Jirsák, Trnka, 70 diváků.

Kr. Lípa – Jiříkov 1:2 (0:0) B: Litoš – Šolc 2. R: Hejl – Beneš, Šťastný, 90 diváků.

Šluknov B – Těchlovice 5:0 (2:0) B: D. Jarábek, Mendel, M. Jarábek, Vyšohlíd, Mikula. ČK: M. Jarábek (Š). R: Trnka – Hübner, Dostál, 110 diváků.

Boletice – Jiřetín 9:1 (4:0) B: Jindra 3, Šindelář, Beutler, Švec, Rantfner, J. Klaban, Lánský – Materna. R: V. Mráz – Kožár, M. Šefčík, 70 diváků.

Dol. Poustevna – SA Děčín 6:6 (5:3) – na PK 5:4. B: Karpíšek 4, Hájek, Hrdlička – Drahoňovský 2, Galaš 2, Majerik, Vašák. R: Forro – Dostál, Mareš ml., 110 diváků.

Staré Křečany – Prysk 3:0 kontumačně. Hosté se k utkání dostavili s nedostatečným počtem hráčů.

Dohrávka 23. kola:
UNION Děčín – Krásná Lípa 4:3 (1:1) B: Závěšický 3, Husák – Hroník 2, Bartoš. R: Křížek – Dostál, Špína, 60 diváků.

OKRESNÍ PŘEBOR - konečná tabulka 2013/14.