Pro svěřence Pavla Mokráčka to byl poslední zápas v sezóně. Závěrečné kolo Březiny v Modré už mají odehrané (1:1). „Loučení s fanoušky a sezónou jsem si ale představoval úplně jinak," kroutil hlavou kouč Březin.

Hrubé chyby

Zápas měl lépe rozehraný Rumburk. „V prvním poločase jsme byli podle mého názoru lepším týmem. V 31. minutě se trefil po sólu Havla Červeňák, o dvě minuty později přidal druhou trefu z trestného kopu Mlejnek. Domácí snížili tři minuty před poločasem, když se trefil Drahoňovský," okomentoval první poločas trenér Rumburku Josef Rákosník.

To jeho protějšek nebyl s výkonem svých oveček vůbec spokojený. „Byla to hrůza, ten zápas neměl úroveň I. A třídy. Jako by bylo vidět, že je už konce sezóny. My jsme všechny branky nabídli soupeři na zlatém podnosu po hrubých chybách," hlesl Mokráček.

A když po poločase předvedl kapitán hostí Havel krásné sólo s gólovou tečkou, vypadalo to na tři body pro Rumburk. „Vše se ale zlomilo v 60. minutě, kdy jsme nedali tutovku. Vedení 4:1 by bylo asi rozhodující," litoval Rákosník.

Zachránce Majer

Březiny však nesložily zbraně, přežily klinickou smrt a chtěly vydolovat alespoň bod. „Kluci se nesložili a naopak dali do hry bojovnost. Odměnou jim byla trefa Drahoňovského z šestnáctky a pět minut před koncem i remízový gól Majera. K němu míč propadl po standardní situaci a náš kapitán balón rychle uklidil za Hadara. Takže radost mám maximálně z toho, že jsme vydolovali alespoň bod, ale celkově ten výkon nebyl opět ideální. Bohužel závěr sezóny z naší strany vůbec nebyl povedený," nebral si Mokráček žádné servítky.

Hosté mohli litovat, když ztratili nadějně rozehraný zápas. „Máme sice bod z venku, ale mohli jsme mít klidně tři. Vše se zlomilo za stavu 3:1, když jsme prostě nedali jasný gól. Ve finále ale musím uznat, že remíza byla zasloužená. V závěru se naši hráči nechali zbytečně zatlačit a Březiny nás za to dvakrát potrestaly. Tento ročník končíme doma s Libouchcem, na který se nám nikdy moc nedařilo. Teď to chceme zlomit a rozloučit se s diváky vítězně," dodal Rákosník.

Rozpačitost

To Březiny už mají dohráno. Před posledním kolem drží šestou pozici se ziskem 39 bodů. Přeskočit je můžou ještě sedmé Pokratice. „Měli jsme určitě lepší podzim než jaro. Druhá část sezóny se mi hrubě nelíbila. Hlavně před domácím publikem jsme měli předvést lepší výkony. Na druhou stranu vůbec neznám sílu našeho kádru, protože ani jednou jsme nenastoupili v kompletním složení. Svou roli sehrála zranění, nemoci a nebo pracovní povinnosti. Celkově se mi sezóna hodnotí rozpačitě, byl to takový jeden velký průměr," dodal kouč  Březin.

SK BŘEZINY - FK RUMBURK 3:3 (1:2)

Branky: Drahoňovský 2, Majer – Červeňák, Mlejnek, Havel. Rozhodčí: Novotný. ŽK: 4:3. Diváci: 150. Poločas: 1:2.

Březiny: Stejskal – Kilián (85. Endlicher), Majer, Pařez, Knespl (46. Wenzel) – Majerik, Kořínek, Hloušek, Šindelář – Galaš, Drahoňovský.

Rumburk: Hadar – Dragoun, Posnar, Pokorný, Trégr – Chlada, Havel, Mlejnek, Stankovič, Pilko – Červeňák, Šott. Střídali: Vyskočil, Dvořák.