Na jedné straně plejáda talentovaných fotbalistů francouzských velkoklubů Paris Saint-Germain nebo Marseille, a proti nim obyčejní kluci, kteří u nás kopou většinou jen druhou ligu. V téhle konfrontaci „dvacítek" českým mladíkům nikdo moc šancí nedával, oni přesto dokázali budoucím hvězdám Galského kohouta vzdorovat. A jen kousek chyběl od senzačního vítězství, o které partu českých bojovníků připravil gól v poslední minutě.

„Francie má obrovské jméno, vždyť loni vyhrála mistrovství světa do 20 let. Bod musíme brát, i když je to škoda, protože jsme mohli vyhrát. Můžeme si z toho odnést jen to nejlepší," svěřil se po remíze 1:1 na stadionu v Ústí obránce Lukáš Landovský, který je na zkušené ve Varnsdorfu z Jablonce nad Nisou.

To musí být velký skok nastoupit z druhé ligy proti hráčům, kteří působí ve francouzské nejvyšší soutěži, co?

(Smích) To se samozřejmě nedá srovnat. Všechno je o dva rychlostní stupně výš. Rychlost, technika – to se prostě nedá srovnat. Naše druhá liga je taky kvalitní, ale Francouzi jsou jinde.

Kapitánovi Rabiotovi je teprve 19 a už si zahrál Ligu mistrů. Navíc se v týmu PSG učí od hvězd jako je Ibrahimovič, Lavezzi nebo Pastor. Okukoval jste ho na hřišti po očku?

Musíte si vždycky zkontrolovat, s kým hraje, takže prvních pět minut toho hráče okouknete (úsměv). Řekl bych, že na štěstí pro nás mu to utkání moc nevyšlo. Asi dokáže hrát lépe.

Dvacítka nemá před sebou žádný vrchol, ale za rok je Euro „21". Máte šanci se tam dostat?

To já nevím. Samozřejmě bych byl hrozně rád, ale to musí rozhodnout někdo jiný. Já pro to budu dělat maximum. Budu makat  a uvidí se, jak to dopadne.

Jak jste spokojený ve Varnsdorfu? Po vlažném rozjezdu vám to teď herně šlape.

Vždycky, když se daří týmu, tak je to lepší. Šlape nám to, ale nesmíme urazit fotbalového pánaboha. Musíme hrát dál stejně a snažit se držet dobré výsledky. Druhá liga je strašně vyrovnaná. Dva tři zápasy se vám nepodaří a jste zase dole. Musíme dál do toho dávat všechno.

Co pro mladého hráče znamená druhá liga?

Je to pro mě obrovská zkušenost. Sice jsem už trénoval s áčkem a naskočil jsem dvakrát do ligy, ale to byly jen chvilky. Hrát pravidelně druhou ligu je pro mě obrovská zkušenost a pomáhá mi to v kariéře. V našem věku je lepší hrát druhou ligu než juniorskou. Dospělý fotbal je přece jen silovější, důraznější a rychlejší.

Vrátíte se na zimní přípravu zpátky do Jablonce?

Nevím, to jsme zatím neřešili. Teď jsem ve Varnsdorfu a chci pro něj odevzdávat maximum.