„Těžko komentovat takový zápas. Kdo neviděl, neuvěří,“ začal s hodnocením rumburský trenér Roman Häusler.

Hosty porazil jediný hráč, křešický útočník Jiří Lepič jim nasázel čtyři góly. „Domácí zaparkovali před vápnem autobus a nakopávali míče na rychlého útočníka. Tahle taktika na nás stačila,“ posteskl si.

Ještě čtvrt hodiny před koncem držel Rumburk remízu 2:2. „Jenže pak na popud pomezního odpískal hlavní rozhodčí hodně diskutabilní penaltu. Podle mě nebyla, ale minule jsme pro změnu kopali také vymyšlený pokutový kop,“ přiznal Häusler.

Minutu po třetí brance domácích se nechal vyloučit frustrovaný Čuda. „Od tak zkušeného hráče bych tohle nečekal. Počastoval sudího nadávkami, byly hodně vulgární. Hodně zbytečné,“ litoval.

Hosté se hnali za vyrovnáním, domácí Lepič jim ale dvakrát utekl a rozhodl. „V první řadě si musí každý z hráčů posypat hlavu popelem a přiznat si, co mohl udělat lépe a kolik toho na hřišti odevzdal. Pokud chceme hrát na špici a v každém zápase bodovat, musíme hrát vždy na sto procent a zvládnout zápas v hlavách. Přitom Křešice nebyly při vší úctě těžkým soupeřem,“ uzavřel.

FK Křešice – FK Rumburk 5:2 (4:1)

B: Lepič 4, Schoř (PK) – Dinh, Chlan. R: Holec. ŽK: 1:4. ČK: Čuda (R), 60 diváků.

Rumburk: Krajčovič – Trégr, Pokorný, Macko (80. Hejl), Demeter – Dinh (80. Bednář), Čuda, Chlan, Honců, Šott – Šebora