Na trenérské lavici skončil Josef Rákosník, novým koučem a sportovním manažerem se stal Jaroslav Červinka. Toho evidentně nečeká vůbec lehká práce. „Letní příprava byla velmi krátká a byla limitována dovolenou a hlavně zraněním hráčů. Nebylo to ideální a rumburský fotbal se nyní nachází ve velké krizi. Bohužel velmi málo lidí chce pomoci, ale o to více se jich snaží, aby tady fotbal skončil. Naším nyní nejdůležitějším úkolem je rozšířit kádr. Ale bohužel zde nejsme mnoho úspěšní, jelikož hráči upřednostňují zaměstnání a hlavně mají velkou nechuť pravidelně trénovat. Stávající hráči ukáží, jak moc chtějí fotbalu v Rumburku pomoci. Spoléhám na ně a doufám, že společnými silami se nám to podaří a nynější těžkou situaci v klubu zvládneme a do mistrovských zápasů vstoupíme úspěšně," vyslovil Červinka své přání.

Generálka na víkendový mistrák proti Křešicím se Rumburku herně vůbec nepovedla. „Porazili jsme 3:2 Jiříkov. Předvedená hra měla úroveň okresního přeboru. Dokonce nám museli pomoci tři hráči z Jiříkova," kroutil hlavou Červinka.

V sobotu 22. srpna od 17.00 čeká Rumburk podzimní premiéra. Doma hostí Křešice. „K prvnímu mistrovskému utkání vyhlížím s velkými obavami, jelikož ze stávajícího kádru nejsou k dispozici díky zranění Chlada, Honců a Šebora. Pokorný dělá vedoucího na táboře, Hadar má pracovní povinnosti, Pilko a Lehrl mají disciplinární trest. Nedokážu odhadnout, jaká bude úroveň a kvalita krajské I. A třídy. Naše účinkování bude samozřejmě odvislé od úvodních výsledků. Nepočítám s tím, že budeme hned atakovat špici tabulky. Musíme si ujasnit situaci uvnitř týmu a společnými silami postupovat po malých krůčcích tak, abychom neměli problémy vůbec nastupovat k jednotlivým utkáním kompletní. Naše situace je velmi vážná a ve výboru si ji uvědomujeme. Nyní je potřeba, aby všichni v klubu drželi za jeden provaz a se vzniklou situací dokázali úspěšně bojovat," dodal závěrem Červinka.

HRÁČSKÝ KÁDR FK RUMBURK: M. Trégr, P. Pilko, P. Havel, R. Šott, T. Stankovič, L. Pokorný, A. Zima, P. Michalína, J. Chlada, V. Honců, J. Šebora, T. Hadar, M. Schejbal (NH V. Šenov), J. Lehrl (jedná o přestupu do Německa), J. Hejl (H Horní Podluží), M. Nehonský (přestup Kravaře), L. Mendel (výpomoc Šluknov B), M. Hroděj (výpomoc St. Křečany)