Šluknov dlouho živil naději na remízu a penaltový rozstřel. Jenže konec patřil Rumburku, který dvěma góly převrátil derby na svou stranu. „Každé derby je specifické a dnes mělo vše, co k fotbalu patří. Napětí, osobní souboje, pěkné kombinace, emoce, fandění a hlavně branky," přidal svůj pohled rumburský kouč Jaroslav Červinka. „Nechyběla bojovnost, důraz, emoce a skvělá divácká kulisa," podotkl hrající trenér Šluknova Ladislav Čurgali.

Hosty dostal do vedení po půl hodině hry Havel, který využil pěkného centru Chlady. „Ke konci poločasu došlo na strkanici, po které byl vyloučen Stankovič," mrzelo Červinku.

Vstup do druhé půle patřil Šluknovu. Jeho první akce skončila brankou Horáka, který byl ve správný čas na správném místě. „To nás opařilo," přiznal Červinka.

Hostům pak pomohla domácí nedisciplinovanost, pod sprchy musel jako Horák, tak Knížek. „Dvě minuty před koncem byl na konci rychlého protiútoku Farkaš, za minutu po podobné situaci pečetil naše vítězství Havel," pochvaloval si trenér Rumburka. „Po dvou červených jsme byli pod tlakem a nakonec nám nezůstal ani bod. Více mě mrzí ztráta tří hráčů. Dva jsou vyloučení, jeden se navíc zranil," smutnil šluknovský trenér Čurgali.

Rumburk tak oplatil Šluknovu podzimní porážku 0:1. „Naše vítězství bylo spravedlivé. Škoda, že nejslabším článkem toho to utkání byl rozhodčí, protože se nemuselo v tomto utkání, dle mého názoru, vůbec vylučovat," dodal Červinka.

Plaston Šluknov – FK Rumburk 1:3 (0:1)
Branky: Horák – Havel 2, Farkaš. Roz.: Mareš. ŽK: 4:3. ČK: Horák, Knížek – Stankovič. Diváci: 200.
Šluknov: Janda – Hajduk (82. Altman), Knížek, Koukol, Lukáč – Zounar, Chlan, Horák, Holešovský (40. Blaho) – Kirchner (64. Kudrna), Lad. Čurgali (77. Žák).
Rumburk: Dvořák – Trégr, Pokorný, Stankovič, Hejl – Demeter, Havel, Zima, Matulík, (70. Farkaš) – Šott, Chlada.