Na domácí půdě, kde poslední dvě utkání vyhrál, ale proti Bílině vyhořel v prvním dějství a jeho situace už je opravdu kritická.

„Utkání se rozhodlo v první půli. Hráči podali hrozný, doslova tragický výkon. Bylo to asi naše nejhorší jarní vystoupení. Bílina byla ve všem lepší a jen díky Dvořákovi, který minimálně další tři góly chytil, jsme neprohrávali vyšším rozdílem," zklamaně říkal rumburský kouč Josef Rákosník.

Po změně stran se však Rumburk obdivuhodně zvedl a mohl utkání zdramatizovat. „Zdálo se mi, že hosté začátek druhé půle podcenili. Po dobu dvaceti minut jsme si vytvořili tři tutové šance, které ale neskončily gólem. Kluci tak odmítli udělat z toho ještě drama. Poslední trefa Bíliny pak padla z rohového kopu. Hosté tu ale vyhráli, hlavně díky úvodním pětačtyřiceti minutám zaslouženě," nevymlouval se Rákosník.

Do konce sezóny sice ještě zbývá osm kol, situace posledního týmu tabulky ale není vůbec růžová. „Bodově odskočil Děčín i Modrá, na čtrnácté Blšany ztrácíme pět bodů. Vzhledem k záchraně jsme už opravdu v kritické situaci," přiznal rumburský lodivod.

FK Rumburk - FK Bílína 0:4 (0:3)

B: Katrenič, Záhradský, Mergl, Žemba. R: Suchánek. ŽK: 4:1. Diváci: 50.

Rumburk: Dvořák - Šebora, Léhrl (46. Farkaš), Pokorný, Trégr - Havel, Pilko, Šott (75. Böhm), Honců - Chlada, Bandas.