Hosté potřebovali tři body jako sůl. Začátek utkání se ale Rumburku příliš nepovedl. „Nechtěli jsme se dostat pod domácí tlak, ale moc se nám to nepovedlo. Byli jsme zbytečně nervozní a moc se nám nedařilo kombinovat. Vše se změnilo paradoxně až po gólu, který jsme inkasovali po chybě ve středu hřiště, kdy Vitásek své sólo proměnil,“ řekl na úvod trenér Rumburku František Dužár.

Hosté zpřesnili hru a k údivu domácích fanoušků dokázali utkání otočit. „Po ukázkových kombinacích jsme se dostali do vedení, když Červeňák dvakrát našel ve vápně přesně Šotta a ten se nemýlil a své šance proměnil,“ pochvaloval si rumburský kouč.

Těsně před odchodem do kabin ale došlo k nedorozumění stopera a brankáře Dvořáka, kterého využil opět Vitásek a srovnal na 2:2.
Deset minut po změně stran udeřil opět Rumburk. „Chlada zužitkoval přihrávku Šotta a vstřelil vítěznou trefu,“ popisoval Dužár třetí branku svého týmu.

Hosté odolali i závěrečnému náporu Mojžíře a odvezli si z Ústí nad Labem důležité body. „Z obou stran to bylo dobře odehrané utkání, ale my jsme chtěli asi o něco více uspět. Hráči šli vítězství naproti, nečekali na nějaké chyby soupeře a snažili se sami vnutit soupeři náš styl hry. Odměnou jim bylo i to štěstíčko, které k fotbalu patří. Sami sobě ukázali, že když v utkání půjdou vítězství naproti, tak můžou odehrát vyrovnané zápasy i s těmi nejlepšími mužstvy,“ dodal závěrem rumburský lodivod.

Domácí celek Mojžíře litoval ztracených bodů, ale uznal kvality soupeře. „Chtěli jsme rozhodnout ve druhé půli, ale mladý celek hostů, vedený skvělým stoperem Šikýřem, vlastně vyhrál zaslouženě,“ zklamaně pravil sekretář TJ Josef Kolankiewicz.

TJ MOJŽÍŘ - FK RUMBURK 2:3

Poločas 2:2. Branky: Vitásek 2 – Šott 2, Červeňák. Rozhodčí: Chytil. ŽK: 1:2. Diváci: 180.

Rumburk: Dvořák - Havel, Posnar, Šikýř, Trégr - Zadina, Novák, Šťastný, Michalína - Červeňák, Šott. Střídali: Chlada, Mlejnek, Bajan.