„Strašný začátek! Takové chyby, které jsme v úvodu udělali, se jen tak nevidí. Co je nám platná dobrá hra v poli, když zápasy se rozhodují okolo vápen. Tam jsme na obou stranách hřiště opravdu jaloví," hodně se zlobil rumburský kouč Josef Rákosník.

Hosté přijeli s tajným cílem odvézt si z Chomutovska nějaký ten bod. Ale po hrůzostrašné čvrthodince to vypadalo na rumburský debakl. První trefa padla po třech minutách, když Spořice využily velké hruby na levé straně 
a s dorážkou uspěl Škultéty. 
V 7. minutě přidal další minelu brankář Hadar. Ten špatně odhadl letící míč a Janošík už dával pohodlně do prázdné branky. No, a za dalších sedm minut si rumburská obrana nevšimla nabíhajícího Zralíka, který přidal třetí domácí trefu. „Pak se hra vyrovnala, snížit mohl Chlada, ale v obrovské šanci trefuje jen domácího brankáře," smutně pokračoval Rákosník.

Ve druhém dějství má Rumburk více ze hry, dočkal se však pouze snížení, kdy byl na konci kombinační akce střelec Chlada. To bylo ale ze strany hostí vše. „Bohužel nastupují hráči, kteří aktuálně nemají formu na krajský přebor. Musíme ale bojovat dál, teď nás doma čeká Kadaň a my doufáme ve vítězství," dodal rumburský lodivod.

FC SPOŘICE - FK RUMBURK 3:1 (3:0)

Branky: Škultéty, Janošík, Zralík – Chlada. R: Bouma. ŽK: 1:1. Diváci: 80.

Rumburk: Hadar – Trégr, Grubhofer, Pokorný, Honsů – Chlada, Pilko, Havel, Stankovič (46. Zima) – Bandas, Šott.