„Utkání začalo našim mírným tlakem, kdy se kluci snažili zatlačit soupeře před jeho vápno. Ve finální fázi se nám ale nedařilo, naopak soupeř podnikal rychlé protiútoky,“ přibližuje vše trenér domácích František Dužár.

Hosté pak Rumburku doslova první branku darovali. „Šott dobře napadal rozehrávku Pokratic, vystihl přihrávku brankáře a pohodlně nás dostal do vedení. Druhou trefu přidal opět Šott a prakticky to byla totožná situace jako u prvního gólu. Hosté se uvedli dvakrát, když jejich dalekonosné střely olízly břevno Hadarovy branky,“ pokračoval Dužár.

Ve druhé půli se hrál útočný fotbal, kdy si oba celky připravovaly šance před oběma brankáři. „Červeňák po samostatné akci nastřelil tyč, dvakrát nás významně podržel brankář Hadar,“ konstatoval rumburský lodivod.

Hosté přesto snížili, když po faulu Posnara proměnil Krejčík pokutový kop. Jenže o chvilku později po krásné akci Mlejnka vrátil domácím náskok dvou branek Červeňák, který přidal po odraženém míči i čtvrtou branku Rumburku. Pokratice už dokázaly v samotném závěru upravit na konečných 4:2.

Rumburk se po čtvrtém vítězství dostal do horní a velmi vyrovnané poloviny tabulky. „Přestože jsem měl z toho utkání tak trochu obavy s výsledkem, jsem spokojen. Po pohárovém utkání jsem si myslel, že by nám mohli dojít fyzické síly, protože hrála skoro stejná sestava. Kluci ukázali, že když je to potřeba, tak zabojovat dokážou. V poli to bylo vyrovnané, ale ve fotbale o vítězi rozhodují chyby. My jsme jich udělali o dost méně než Pokratice, proto je naše vítězství i zasloužené,“ dodal domácí kouč.

FK RUMBURK - SOKOL POKRATICE 4:2


Branky: Šott 2, Červeňák 2 – Krejčík (pk), Bergmann. R: Klobása, ŽK 1:4, ČK: Vosmanský (Pokratice), Diváci: 70. Poločas: 2:0.

Rumburk: Hadar - Trégr, Havel, Posnar, Michalína - Chlada, Mlejnek, Novák, Zadina - Šott, Červeňák. Střídali: Pácha, Šolc, L. pokorný.