„Umístění v tabulce je velké zklamání, protože kádr je minimálně na horní polovinu tabulky," pravil předseda klubu a nyní už bývalý trenér Jaroslav Červinka.

Rumburk je v tabulce na desátém místě. Je to pro vás asi zklamání, ne?
Umístění v tabulce je velké zklamání, protože kádr je minimálně na horní polovinu tabulky.

Prohráli jste první čtyři a poslední čtyři zápasy. Co vám v těchto zápasech chybělo?
V úvodním zápase na Střekově jsme propadli. V ostatních zápasech jsme smolně prohráli, tato utkání byla vyrovnaná a prohrát jsme si nezasloužili. Poslední prohry jsme si zavinili sami, jelikož jsme byli jaloví v koncovce a inkasovali velmi laciné branky. Také hráči podcenili přístup k utkání a dokonce jsme měli problémy i s životosprávou před utkáním. Hráči se v závěru chovali nezodpovědně.

Hodně vás limitoval hráčský kádr, jen párkrát jste byli kompletní. Máte nějaké možnosti kádr posílit?
Celý podzim jsme se potýkali se zraněním našich klíčových hráčů, s nemocemi a i s pracovním zaneprázdněním. Proto jsme některá mistrovská utkání, odehráli s minimálním počtem hráčů. Samozřejmě na jarní sezónu se pokusíme kádr rozšířit minimálně o tři hráče. Tato nevděčná práce připadne na sportovního manažera Mirka Saba, který je nedílnou součástí vedení klubu. A jeho práci hráči nedokáží vůbec ocenit. Vše bude záležet, jak se dohodneme s jejich kmenovými kluby.

Na podzim u vás působil Jaroslav Dolejš, fotbalový dobrodruh. Moc minut na hřišti nedostával. Měl pro tým nějaký přínos?
V první řadě bych chtěl Jardovi poděkovat, že se pokusil nám v kritické době pomoci. Byl naší morální vzpruhou a našim mladým hráčům ukazoval, jak se má k fotbalu přistupovat. Bohužel nemohl s námi trénovat z důvodu velké vzdálenosti, ale na mistráky se dostavoval bez komplikací a na cestu k nim využíval autobus, vlak a i kolo. Po vzájemné dohodě v našem týmu končí a my mu přejeme další nové angažmá.

Kdy začínáte zimní přípravu a jak bude vypadat?
Zimní příprava začne 12. ledna 2017. Budeme využívat terén v Rumburku, tělocvičnu a hřiště s umělou plochou a umělým osvětlením v Jiřetíně. Přípravné zápasy odehrajeme v Děčíně, kde jsme přihlášení na zimní turnaj. Začátkem února nás čeká soustředění ve Sloupu. Přípravu zakončíme přípravným utkáním v Hrádku nad Nisou.

Vy jste říkal, že v lednu odhalíte jméno nového trenéra. Jak jste uvedl, záleží na jeho zdravotním stavu. Kdyby to nevyšlo, máte náhradní plán?
Celý podzim jsme pracovali na novém trenérovi. Aktuálně máme jasno v podmínkách na kterých jsme se dohodli, ale bohužel v současné době jeho zdravotní stav není ještě v pořádku a o všem rozhodne lékařská kontrola začátkem ledna 2017. Po našich zkušenostech, dokud to nebude na 100 %, jméno neuvedu. Kdyby to náhodou nevyšlo, tak si s tím taky poradíme, ale já už se k týmu jako trenér nevrátím.

Mohl byste se naplno věnovat funkci prezidenta. Jaké úkoly by na vás čekaly?
Úkolů je celá řada a věřte, že ne jednoduchých. Za tu dobu, co jsem ve funkci, tak je každý den co řešit. Hlavní úkol byl oddlužit klub a to se podařilo a nyní je potřeba klub stabilizovat. Hlavně jsme se zaměřili na práci s mládeží, jelikož mládežnická základna byla zcela zničená a všechny děti byly zaregistrované ve FAŠce ve Varnsdorfu. Začínali jsme s jedním mužstvem mladší přípravky. Letos jsme již měli i starší přípravku a pro jaro již máme připravené další mužstvo mladší přípravky.

Podzimní část jste odehráli v Jiříkově. Limitoval vás fakt, že jste nemohli hrát na vlastním hřišti?
Samozřejmě, že tato situace není ideální a měla vliv na náš výkon. Horší bylo, že jsme neměli odpovídající podmínky na tréninky. A to byl taky jeden z faktorů, které se projevily na našich výkonech při zápasech.

Na jaře už budete hrát v Rumburku?
Jaro opět odehrajeme v azylu v Jiříkově. Naše hřiště nebude ještě k dispozici, jelikož se provádí rekonstrukce celého letního hřiště. Pokládá se nová atletická dráha, sektory a na jaře se bude sázet nová tráva, kde již je zabudováno i umělé zavlažování.

Budou ještě nějaké další změny ve vedení, potažmo v realizačním týmu?
Samozřejmě bychom byli rádi, kdybychom ještě někoho našli do vedení klubu někoho, kdo by měl o tuto práci zájem a doopravdy nám pomohl. Jelikož v současnosti fotbal v Rumburku děláme pouze ve dvou lidech.