„Je pravda, že jsme očekávali těžký zápas. Ale opak byl pravdou," přiznal rumburský kouč Josef Rákosník. Hosté začali excelentně, po dvou minutách je dostal do vedení Chlada. „Pokratice pak měly nějaké náznaky šancí, naštěstí je ale nedotáhly do konce," oddechl si Rákosník. Do poločasu se hosté prosadili ještě třikrát. Ve 14. minutě zakončil rychlý protiútok Zadina, po půl hodině hry se po centru zleva hlavou trefil Šott a čtyři minuty před přestávkou Zadina umě přeloboval domácího brankáře.

„Po změně stran se obraz hry nezměnil. Pozorně jsme bránili a vyráželi do nebezpečných protiútoků," konstatoval Rákosník. Pátou trefu obstaral Pokorný, šestý zásah měl na svědomí Šott. Čestný gól domácích zařídil Bergmann, ale poslední slovo měli opět hosté. Osm minut před koncem Pokorný hlavou zatloukl sedmý hřebíček do domácí rakve.

„Byli jsme nebývale efektivní a zaslouženě vyhráli. Nečekali jsme, že to budeme mít tak lehké. Od hráčů to byl opravdu poctivý výkon. Škoda inkasované branky, byla úplně zbytečná," dodal rumburský lodivod.

SOKOL POKRATICE - FK RUMBURK 1:7 (0:4)

Branky: Bergmann – Pokorný 2, Zadina 2, Šott 2, Chlada. Rozhodčí: Šifalda. ŽK: 1:1. Diváci: 50.
Rumburk: Hadar – Fiala, Posnar, Pokorný, Trégr – Zadina (70. Hejl), Pilko, Honsů (57. Stankovič), Havel – Chlada, Šott (63. Farkaš).