„Nabrali jsme cenné zkušenosti a v zápasech nebyli horším týmem," pravil trenér Varnsdorfu Zdenko Frťala.

V odvetném zápase rozhodla rychlá branka Mičoly. Jak byste celý duel zhodnotil?

Pro nás to začalo velmi nešťastně, když jsme velmi brzy inkasovali hloupý gól. Pak jsme byli do poločasu Slavii rovnocenným soupeřem. Po změně stran jsme měli lepší držení míče, ale stoprocentní příležitost jsme si nevytvořili. Podle mého názoru se vše zlomilo v prvním utkání.

V domácím duelu jste byli lepší, ale nedali jste branku…

No právě, to rozhodlo. Alespoň dvě situace mohli skončit gólem. Měli jsme před vzájemnými zápasy ze Slávie velký respekt. Kluci však v obou utkáních ukázali velkou kvalitu, doma jsme byli herně lepším týmem. Bohužel jsme nedali za 180 minut branku, takže podle tohoto faktoru soupeř postoupil zaslouženě.

Přesto musíte letošní pohárovou sezónu hodnotit kladně, že?

Jsme hrozně rádi, že k nám byl los rozmanitější a zase se tady nehrálo s Libercem. Porazili jsme rozjeté Teplice, proti Slavii chybělo maličko. Musíme na sobě pracovat, abychom si to třeba za rok opět zopakovali.

Pohárová soutěž musela přinést hráčům cenné zkušenosti, ale také fakt, že se nemusí bát jakéhokoliv mužstva…

Po Teplicích jsme museli tu euforii krotit, ta prohlášení byla dobrá jen na oko. Naznačili jsme sami sobě vlastní možnosti. Zkušenosti, které kluci získali, jsou nenahraditelné.

Pochvaly však mířily i od vašich prvoligových soupeřů. Jak jste to vnímal?

Ještě jednou musím zdůraznit, že je potřeba krotit euforii. Moc hezky se to poslouchá, když vás chválí velké kluby jako Teplice nebo Slavia. Nyní ale musíme pohárovou kapitulu uzavřít a soustředit se na Fotbalovou národní ligu. Už v neděli nás totiž čeká důležitá utkání proti soupeři z Třince.