Slovan začal Tipsport ligu překvapivým vítězstvím nad Teplicemi 3:2 a poté v týdnu podlehl v jabloneckých Břízkách Hradci Králové 2:1. Duel s Kladnem tak pro něj byl třetím v průběhu jednoho týdne a varnsdorfští fotbalisté chtěli navázat na úspěšný vstup do této zimní soutěže. Nakonec ale zůstalo přání je přáním.

Slovan Varnsdorf – Kladno 1:2 (1:2)

Úvod utkání nezastihl varnsdorfský tým v dobrém rozpoložení a soupeř toho okamžitě využil. Již ve třetí minutě se ve vápně dostal k hlavičce kladenský Rouček a trefil šibenici varnsdorfské branky. Inkasovaný gól tým ze Šluknovského výběžku probudil a na vyrovnání se nečekalo zase až tak dlouho. V 18. minutě se po závaru v kladenské šestnáctce dostal k míči Jordák a mířil přesně. O šest minut později mohl strhnou vedení na stranu Varnsdorfu Rudnytskyy, mířil však jen do brankáře a krátce nato se opět potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Slovan vyrobil chybu v rozehrávce a Kabele přesnou střelou rozhodl o osudu utkání.

Druhá půle byla až několik málo výjimek plně v režii Varnsdorfu. Jeho tlak měl jednoznačně stoupající tendenci a vrcholil mezi 70. a 80. minutou. To měli varnsdorfští hráči řadu příležitostí ke skórování ale ani jednu nedokázali proměnit v kýžený vyrovnávací gól. Nejblíže k němu měl deset minut před koncem Čemba, který po rohu trefil hlavou břevno. V samotném závěru utkání už to byla spíše křeč a Kladno svou těsnou výhru udrželo.

Branky: 18. Jordák – 3. Rouček, 25. Kabele. ŽK 2:1. Před 130 diváky řídil Adam.

Slovan Varnsdorf: Hroš – Mach (77. Svoboda), Ginzel, Stehlík, Hozda – D. Procházka (40. Kotiš), Jordák (66. Čemba), Chod, Rudnytskyy, Breite – Klavík (56. J. Procházka). Trenér A. Křeček.