„Musím kluky pochválit. Odvedli asi nejlepší výkon v sezóně. K bodům nebylo daleko. Na druhou stranu musím uznat, že Štětí mělo více šancí a vyhrálo zaslouženě. Domácí ukázali, že budou mít sílu. Myslím si, že budou společně s Mostem patřit k tomu nejlepšímu v krajském přeboru,“ nechal se slyšet jílovský trenér Ondřej Barilla.

Lví podíl na výhře Štětí měl Brandejs, který tým z Děčínska sestřelil hattrickem. „Kromě Patrika Gahera jsme byli vlastně kompletní. Naše výkony se zvedají, když budeme takhle hrát i v dalších zápasech, nebudeme mít podle mě problémy se záchranou,“ pravil kouč, jehož tým má po pěti kolech čtyři body.

„Nejsme spokojeni. Pokud chceme přebor udržet, musíme vyhrávat hlavně v domácím prostředí. Proto nás hodně mrzí právě domácí ztráta s Kadaní. Mít o dva body více, bylo by to optimální. Ale do konce soutěže je ještě hodně zápasů,“ dodal Barilla.

SK Štětí – FK Jílové 3:2 (1:1)

B: Brandejs 3 – Reichelt, Michalec. R: Oborník. ŽK: 2:3, 150 diváků.

Jílové: Vosecký – Reichelt, Michalec, Florián (86. Kořínek), Horáček (70. Geletič) – Červenka (58. Kolář), Feledi (65. Kudrna), Čermák, Vait – Bílek, Just