Víkendové kolo fotbalového přeboru Ústeckého kraje mělo na programu i jeden šlágr, ve kterém přivítal vedoucí celek soutěže Řezuz Děčín tým ze silné trojky, která děčínské fotbalisty mohutně pronásleduje. Do Děčína zavítala v neděli Roudnice.

Řezuz Děčín – Roudnice 0:2 (0:0)

Celé utkání měl herně i územně pod kontrolou domácí tým, který si vytvořil i více střeleckých možností. Žádný jejich pokus si ale cestu do sítě nenašel. Hostující celek přijel s vyloženě vyčkávací taktikou. Téměř po celé utkání trpělivě odolával ofenzivním atakům soupeře a v samotném závěru udeřil. V tabulce to znamená, že na titul a postup do divize mají stále obrovskou šanci ještě čtyři týmy.

Ale pojďme popořádku. Utkání začali lépe domácí, ale hlavičky Ovečky i Nagyho a bombu Stejskala zlikvidoval bez větších problémů výborný brankář Ancin. Jediná příležitost hostů v první půli se zrodila ve 12. minutě, střela Mikase ale mířila nad. Po gólu v úvodní části nejvíce volaly pokusy Čonky a Ovečky. Tomu prvnějmenovanému zneškodnil tutovku reflexivním zákrokem Ancin a podobné to bylo i při střele k bližší tyči druhého jmenovaného ve 39. minutě.

Druhá půle byla podobná té první. Děčín měl neustálou herní i územní převahu a o ohrožování roudnické branky se tentokrát nejvíce staral Dvořák. Jeho první pokus z 51. minuty mířil do šibenice, brankář Ancin tam byl ale včas, stejně jako při hlavičce Hubeného, která mířila do stejných míst. Pak Dvořák zamířil těsně vedle a vše vyvrcholilo v 77. minutě, kdy projektil z jeho kopačky zastavila tyč. Osm minut před koncem musel poprvé vážněji zasahovat i děčínský brankář Chodura. Pak všechny vystrašila střela hostů z trestného kopu, která vypadla děčínskému brankáři z rukou a v 88. minutě přišel dokonaly šok. V době, kdy už každý myslel na bezbrankovou remízu, zakončil přesně rychlý brejk Bartůněk a hosté vedli. V nastaveném čase pak potrestal otevřenou obranu ještě Mikas a hosté si odvezli dvoubrankovou výhru. „Co k tomu říci, fotbal se hraje na góly a ty daly hosté,“ prohodil smutně trenér Děčína Vladimír Vašák.
Branky: 88. Bartůněk, 91. Mikas. ŽK 2:2. ČK 90. Dvořák (Děčín). Před 280 diváky řídil Valenta.

Řezuz Děčín: Chodura – Ovečka (65. Wenzel), Nagy, Jirchář, Krejčík – Dvořák, Žák, Žáček, Hubený – Čonka, Stejskal.