Tento úkol byl splněn už před týdnem v Proboštově, kde po vítězném utkání vypukla v kádru děčínských řezníků ta správná euforie z postupu. Vše ale musel FK Řezuz Děčín zakončit domácím duelem s Kadaní, která také dlouho usilovala o postup. Děčínským fotbalistům se pak vydařil sobotní odpolední duel posledního kola Krajského přeboru a na postupový dort přidali i tu pomyslnou třešničku.

Řezuz Děčín – Kadaň 5:2 (2:1)

Po úvodní čtvrthodině se zdálo, že to bude pro domácí snadné sousto. To už totiž vedli 2:0. Nejprve v jedenácté minutě po rychlém brejku centroval Wenzel a volej Žáčka znamenal vedení jedna a nula. Po dalších čtyřech minutách napodobili úspěšnou dvojici z prvního gólu Čonka s Dvořákem, a bylo to dva nula. Poté ale řezníci trochu usnuli na vavřínech a taktovku převzali hosté, kterým se po několika dobrých možnostech podařilo snížit Kroupou na poločasový jednobrankový rozdíl.

Ve druhé části nejprve Děčín opět utekl na rozdíl dvou branek, když se v 52. minutě po Hoffmannově centru trefil hlavou Matoušek. Hosté ale znovu dokázali snížit. V 57. minutě překvapil jinak výborného, nestárnoucího brankáře Mikela Kováč. Sedmnáct minutě před koncem však zamířil přesně k tyči Dvořák, Děčín do třetice vedl v utkání o dvě branky a tentokrát už hosté odpovědět nedokázali. Naopak domácí přidali v 77. minutě Hubeným ještě jeden gól a bylo hotovo. Oslavy pak mohly vypuknout naplno, a taky vypukly.

!Jsem rád, že utkání se silným soupeřem kluci zvládli a teď to pořádně zapijeme. Můžeme si to dovolit, příprava na divizi začíná až sedmého července,“ řekl trenér děčínských řezníků Vladimír Vašák.

Branky: 11. Žáček, 15. a 73. Dvořák, 52. Matoušek, 77. Hubený – 39. Kroupa, 57. Kováč. ŽK 6:4. Před 250 diváky řídil Hofman.

Řezuz Děčín: Mikel – Ovečka, Jirchář, Krejčík – Hoffmann, Čonka (77. Žák), Žáček (64. Runt), Matoušek – Hubený – Dvořák, Wenzel (64. Stejskal).