Řezuz Děčín – Most B 2:2 (1:0)

Nejblíže k první výhře měli řezníci právě ve středečním duelu s mosteckou rezervou. Ještě pár vteřin před koncem totiž vedli. V úplném závěru si ale nechali dát branku a ihned po rozehrání ve středovém kruhu rozhodčí zápas ukončil.

Ale pojďme popořádku. Do Děčína přijel mladý, běhavý a snaživý soupeř, který navíc hrál velmi důrazně, což si domácí nedali líbit a zápas tak byl v několika momentech až zbytečně „ostrý“. Hosté možná měli o trochu více míč na svých kopačkách, domácí ale velmi dobře bránili a jejich útoky byly daleko nebezpečnější.

Úvod utkání vyzněl jasně pro děčínské řezníky. První šance ale ještě Demchenko ani Stožický neproměnili. Druhý jmenovaný si vše vynahradil v 8. minutě, kdy dostal míč za obranu a s přehledem zavěsil. Mostecká rezerva zahrozila v první půli jen jednou, povedená střela ve 33. minutě ale minula tyče děčínské branky.

Hosté pak udeřili hned v úvodu druhé části. V 51. minutě zahrávali rohový kop, k odraženému míči se dostal na hranici šestnáctky Trup a podařenou střelou vyrovnal. Vedení zpět na stranu Děčína vrátil v 69. minutě Dvořák, který po pohledném průniku mířil přesně k tyči. Vedení Děčína mohl pojistit v 78. minutě Vlasák, jenže pokutový kop nařízený za faul na Štípka neproměnil. Trest pak přišel v ten nejnevhodnější okamžik, a to sice v úplně posledních vteřinách zápasu, tak aby už domácí nemohli odpovědět. Po trestném kopu se v závaru před děčínskou brankou nejlépe orientoval Řehák a vyrovnal na konečných 2:2.

Branky: 8. Stožický, 69. Dvořák – 51. Trup, 90. Řehák. Před 30 diváky řídil Florián.

Řezuz Děčín: Chodura – Žák, Novák, Matoušek – Demchenko, Čonka, Majer, Dvořák – Kováč (46. Vlasák) – Štípek, Stožický (51. Jirchář).