Čelákovice – Řezuz Děčín

1:2 (1:2)

V prvních pěti kolech divizní skupiny B zajížděli řezníci třikrát na půdu svých soupeřů a třikrát nepřivezli ani bod. Ani v šestém kole, ke kterému zajížděli v sobotu dopoledne do Čelákovic se jim příliš nevěřilo. A to hned z několika důvodů. Jak je uvedeno výše, venku se jim zatím vůbec nedařilo, navíc postrádali v sobotu několik hráčů základní sestavy včetně základního kamene defenzivní řady Nováka, který se zranil v minulém zápase a děčínským fotbalistům ani nesvědčí dopolední termín zápasů, o čemž několikrát přesvědčili v minulém ročníku, kdy vesměs dopolední zápasy na hřištích soupeřů prohrávali. Tentokrát však bylo všechno jinak.

Mnoha důvody okleštěná děčínská sestava začala na hřišti favorizovaného domácího týmu s jasnou taktikou, důsledně, zodpovědně bránit a pokusit se podniknout nějaký ten brejk. „Chybělo nám sedm hráčů základní sestavy a navíc se nám na Čelákovice příliš nedaří. Zvolili jsme tedy spíše defenzivní taktiku,“ objasnil vedoucí mužstva Míra Žák.

Zvolená taktika se nakonec vyplatila. Už v 8. minutě otevřel skóre po rohu Vlasáka hlavou Demčenko. Za další tři minuty si oba aktéři vyměnili role. Nejprve utekl po pravé straně Stožický a nastřelil tyč, odražený míč se však dostal k Demčenkovi a jeho centr napálil do sítě Vlasák.

Děčín vedl dva nula, ale ne dlouho, hned ve 23. minutě totiž Matějka snížil a to nalilo domácím novou krev do žil. Jenže řezníci se do přestávky statečně bránili a úspěšní byli i po obrátce.

„Po obrátce už to bylo vyrovnané a bez šancí. celý tým zaslouží velkou pochvalu především za příkladnou bojovnost,“ dokončil své krátké hodnocení člen děčínského realizačního týmu Míra Žák.

Branky: 8. Demčenko, 21. Vlasák – 23. Matějka. ŽK 2:6. 180 diváků, sudí Orel.

Řezuz Děčín: Chodura – Žák, Majer, Krejčík – Mataj (77. Tlatla), Žáček, Matoušek, Kyncl – Vlasák (81. Meduna) – Demčenko, Stožický (90. Marguš). Trenér V. Vašák.