Samotný zápas krajského přeboru měl nechutný závěr, na hřišti vznikla potyčka a hlavní rozhodčí Dominik Průša v nastavení vyloučil čtyři hráče, dva na každé straně. Už předtím museli pod sprchy Ruszó a Kučera. „Takové utkání jsem nezažil. Hodně mě to překvapilo. Utkání bylo od první minuty z obou stran vyhecované. Bylo to hodně o emocích. V závěru to ani domácí, ani hosté nezvládli,“ pravil rozhodčí Průša.

Třiadvacetiletý sudí se k samotnému závěru nechtěl vracet. „Všechno se stalo tak, jak jsem napsal do zápisu. Začalo to faulem a přišlápnutím vilémovského Kurela. Domácí to nechtěli dohrát, ale mstít se. Kořínek trefil Kurela loktem, následně ho míčem trefil Kurty. Vše dokonal Čonka, který přiběhl snad přes celé hřiště a urážel protihráče slovy ty mr…,“ shrnul vše Průša.

Oba týmy si bezprostředně po zápase postěžovaly na nevyrovnaný výkon hlavního rozhodčího. „Ve druhém poločase se již fotbal moc nehrál a nepřesný rozhodčí rozjel svůj karetní mariáš a utkání hrubě ovlivnil,“ říkal jílovský trenér Ondřej Barilla. „Utkání se rozhodčímu moc nepovedlo. Chyboval na obě strany,“ podotkl manažer Vilémova Libor Sklenář.

„Emoce k fotbalu patří. Myslím si, že jsem odpískal řadu výborných zápasů. A přece jen se našel někdo, kdo si bude stěžovat. S tím prostě musíte počítat. Mám pocit, že jsem neublížil ani Jílovému, ani Vilémovu. Hosté se svou nedisciplinovaností připravili o body. Hlavně ve druhém poločase byli lepší, i v devíti tam měli tři vyložené šance,“ pokračoval krajský sudí.

Vedení Vilémova si ale s odstupem několika dní stěžovalo na dost ožehavý problém. Rasismus. „Není to poprvé, co na některé naše hráče slýcháme rasistické urážky. Máme v kádru dva Romy, Čonku a Ruszóa. A navíc je tu Abila, hráč tmavé pleti. Domácí Čermák právě Ruszóa rasisticky urážel. Pak je těžké takové hráče uklidnit. Tohle by se prostě nemělo stávat. Výsledek bereme, ale takové chování nikoliv,“ postěžoval si manažer Libor Sklenář.

„To jste mě s těmi urážkami překvapil. Nic takového jsem neslyšel,“ reagoval udiveně Průša. „Pokud nic neslyšel, musel být asi hluchý. Stál kousek od nás,“ mávl Sklenář rukou.

„Tuto informaci slyším poprvé. Nic takového se ke mě nedostalo. Těžko se k tomu můžu vyjádřit. Na hřišti nejsem, nic podobného jsem prostě neslyšel. Pokud by to byla pravda, tak to určitě není správné,“ sdělil Deníku prostřednictvím SMS trenér Jílového Ondřej Barilla.

Vilémov tak čeká krušný začátek jara. Chybět mu budou tři hráči. „Neodvolali jsme se, to nemá cenu. Náš vedoucí byl mezi vyloučenými, nemohl ani napsat námitku. Můžeme udělat jediné, požádat o prominutí trestu. Ztráta tři hráčů základní sestavy je pro nás hodně kritická. Výsledek utkání bereme, můžeme si za to sami. Ale prostě nás mrzí, že nikdo netrestá zmíněné urážky. Tím to začalo,“ dodal Sklenář.