„Za předvedený výkon jsme si ten druhý bod po penaltách zasloužili," kýval hlavou moderský trenér. 
Z první půle mu ale musel běžet mráz po zádech. Po třinácti minutách totiž Modlany vedly 2:0. „Opět jsme začali špatně, to je naše tradice. První branka padla po rohovém kopu, při druhé chyboval náš obránce a Kupka využil následný brejk," mrzelo Rákosníka.

Jinak se ale hrál docela vyrovnaný fotbal. Modrá měla v ofenzivě pár náznaků, ale žádná vyložená šance z toho nebyla. „Domácí hrozili hlavně ze standardních situací, které výborně zahrával ex-ligový Doležal," povšiml si hostující kouč.

Po změně stran ale Modrá přidala plyn a byla lepší. „Náš tlak korunoval v 58. minutě kontaktní brankou Veselý," podotkl Rákosník. 
I nadále byli hosté aktivnější, Modlany hrozily opět jen z přímých a rohových kopů. Zaslouženého vyrovnání se Modrá dočkala v 86. minutě, kdy se trefil Kříž. Penalty, jak už bylo napsáno, zvládla lépe Modrá.

„I přes dva góly jsme ani v první půli nehráli špatně. Ve druhém poločase hráči předvedli asi nejlepší jarní výkon. Byla tam bojovnost, nasazení ale i herní kvalita, kdy jsme domácí výrazně přehrávali. Snad to ale nebude nějaký výkřik do tmy, ale náznak herního obratu," pevně věří Josef Rákosník.

Přesto zůstává situace Modré kritická. Sestupovat prý mohou až čtyři celky. Jiskra je třetí od konce a na Postoloprty a Chomutov ztrácí shodně 6 bodů.

Baník Modlany – Jiskra Modrá 2:2 (2:0) – na PK 5:6
B: J. Vavrinec, Kupka – Veselý, Kříž. ŽK: 2:2, 60 diváků.
Modrá: Kratochvíl – Horyna, Podolský, Pazdera, M. Fejfar – Veselý, Žák, A. Čapek, T. Fejfar, Demčenko – Kříž.