Teď ale brankář Radek Porcal dostal svou šanci. Se Slovanem Liberec se domluvil na ročním hostování. „Seběhlo se to rychle. V pátek mě Liberec kontaktoval, dostal jsem čas na rozmyšlenou. Probral jsem to s manželkou, ale vlastně nebylo co řešit. Vždy jsem si chtěl zkusit ligové angažmá, byl jsem rozhodnutý během chvíle," razantně tvrdí osmadvacetiletý gólman.

Sny se mají plnit. A tady se jeden vyplnil. „Byl to vlastně dětský sen. Já už jsem devátý rok ve druhé lize, každý hráč potřebuje změnu," přiznal.

V úterý bylo těžké teplického odchovance zastihnout na telefonu. „Měl jsem toho hodně. V úterý jsem nastoupil do Liberce, podepsal smlouvu a se vším se seznamoval," odfrkl si.

Pod Ještědem na Porcala čeká tvrdá konkurence. „Jedničkou je Martin Dúbravka, pak je tam Venca Hladký. Budu mít pozici třetího brankáře. Ale rozhodně se budu snažit trenéry přesvědčit o svých kvalitách. Musím ukázat, co ve mně je," má jasno.

Krom ligové scény může dvojnásobný otec okusit atmosféru Evropské ligy. 
„S týmem jezdí tři brankáři. Bude to pro mě úplně jiný svět. Neřešil jsem, s kým Liberec bude hrát. Až nedávno jsem na to mrknul. Soupeři jako Fiorentina nebo PAOK Soluň… To bude úplně něco jiného, než na co jsem byl zvyklý," zasnil se.

Spoluhráči z Varnsdorfu mu přesun do Liberce posvětili. „Každý mi to přál, říkali mi, ať jdu. Že jsem tady dlouho a zasloužím si to. Nebyla tam jediná negativní reakce. Varnsdorf budu nadále sledovat, prožil jsem tam kus fotbalového života. Asi nejlepšího ve své kariéře," zdůraznil.

V Liberci na něj čeká velký kamarád Radim Breite, který šel do Slovanu právě 
z Varnsdorfu. „Jsme velcí kamarádi, často si voláme. Když se to dozvěděl, tak měl velkou radost. Nemohl jsem trefit na stadion, tak mě navigoval. Na mě tam bylo moc semaforů. Radim bude takovou spojkou mezi mnou a klubem," dodal Porcal.

Z Liberce do Kotliny naopak míří Ondřej Kolář. Ten se ve Varnsdorfu objeví už podruhé.