Tým ze severu Čech představil ve svém kádru hned šest nových hráčů. Celý zápas odehrál obránce Zieris (Liberec), na hřišti se také objevili Just, Daníček (oba Jablonec), Schubert (Ml. Boleslav), ale také dorostenec Vomáčka a talent z Rumburku (I. A třída) Červeňák. Celý zápas odehrál i navrátilec z hostování Jakobovský.

Naopak nehrál Rudnytskyy (?) a Kotiš (rekonvalescence po zranění). Z jarního týmu chyběli Melunovič (Teplice), Filip (Jihlava), Tvaroha (Ml.Boleslav), Matejov (Zlín), Hauer (Bohemians 1905) a Hozda (hledá si angažmá).

Utkání s netradičním soupeřem se odehrálo v Blšanech, kde má FK Tyumen soustředění. Aktivnější byl v úvodu utkání soupeř, v sedmé minutě měl první šanci Daníček. Jeho střela po rohovém kopu Breiteho však cíl nenašla. V 18. minutě se vyznamenal Radek Porcal. Varnsdorfský brankář reflexivně vyrazil hlavičku ruského útočníka z bezprostřední blízkosti. A o deset minutě později „Prci" musel předvést další skvěl zákrok, kdy vyrazil těžkou střelu. O čtyři minuty později pak měl Varnsdorf štěstí, když míč z hlavičky ruského útočníka skončil těsně vedle. Varnsdorf se dostal pouze k dalekonosným střelám. Ani jedna však neskončila v brance ruského týmu.

Do druhého poločasu trenér Frťala pochopitelně prostřídal a dal šanci i ostatním hráčům. A Varnsdorf ožil. V 50. minutě pálil z dobré pozice Salibašič, ovšem míč skončil jen těsně vedle. Pak se příliš šancí nerodilo, přesto byl český celek aktivnější. V 74. minutě to byl opět Salibašič, který na ruskou branku vyslal další tvrdou střelu, ovšem pouze doprostřed branky, kde stál připravený brankář soupeře.

Rozhodnout tak mohl Červeňák. Nejlepší střelec FK Rumburk, který je ve Varnsdorfu na zkoušku, se po nahrávce Choda dostal do vápna a jeho křižná střela  skončila na tyči ruské branky. Nakonec se tedy v utkání zrodila zasloužená remíza 0:0.

„Myslím, že utkání splnilo svůj účel, co se týče kondiční stránky. Kluci makali naplno a po herní stránce to vůbec nebylo špatné," poznamenal  kouč Varnsdorfu Zdenko Frťala.

V samotném závěru musel ještě nuceně střídat Porcal (tříslo), kterého nahradil na posledních pět minut Kovář. Další přípravné utkání sehraje FK Varnsdorf v sobotu 7. července od 11.00 na hřišti v Bautzenu s místní Budissou.

FK TYUMEN (Rusko, III. liga) - FK VARNSDORF 0:0

ŽK: Chod. Diváci: 20. Hráno v Blšanech.

FK Varnsdorf: Porcal (85. Kovář) – Jakobovský, Pimpara, Stehlík (46. Vomáčka), Zieris – Cana (46. Mach), Breite (46. Chod) – Just (46. Martan), Hikspoors (46. Salibašić), Daníček (59. Červeňák) – Schubert (46. Volf).