Varnsdorf – Liberec B

2:0 (1:0)

Ani jednomu týmu se podzimní část sezony vůbec nevydařila a přes zimu se choulily téměř na samém chvostu tabulky. O jediný bodík a jediné místo na tom byl lépe varnsdorfský Slovan, který přezimoval na patnácté pozici s šestnáctibodovým ziskem. O to důležitější byla jarní premiéra. Už předem bylo jasné, že vítěz získá obrovskou psychickou vzpruhu do jarních bojů a naopak, že poražený na tom nebude nejlépe.

Vstup do utkání se domácím povedl přímo exelentně. Již ve 3. minutě se totiž trefil Procházka, který zužitkoval přesnou přihrávku Křemena. O dvanáct minut později mohlo být ve varnsdorfské Kotlině ještě veseleji. Hyka ale mířil z trestného kopu pouze do tyče liberecké branky. Stejný hráč to zkoušel i za dalších pět minut, tentokrát jeho ránu chytil brankář Uvarenko. Do přestávky pak už jen domácí Chod viděl žlutou kartu a víc se toho nestalo. Do kabin se tak šlo za jednobrankového vedení domácího Slovanu.

Podobně jako ten první, začal i druhý poločas. na gól se ale muselo čekat o pět minut déle. V 54. minutě se prosadil Jiroušek a Varnsdorf vedl o dvě branky. V dalším průběhu zápasu už domácí spíše pozorně hlídali velice nadějný výsledek. Hostům toho příliš nedovolili a sami si také už výraznější šanci nevypracovali. Zápas tedy nakonec skončil dvoubrankovým vítězstvím Slovanu Varnsdorf.

Branky: 3. Procházka, 54. Jiroušek. ŽK 2:0. Před 250 diváky řídil Zeman.

Slovan Varnsdorf: Macháček – Hyka, Vavroušek, Kotiš (70. Ježdík), Křemen, Čapek (58. Jordák), Stehlík, Jiroušek (78. Formáček), Jakobovský, Procházka, Chod. Trenér Zbyněk Busta.