Po čtyřech letech se fotbalisté Vilémova dnes od 17 hodin na svém stadionu znovu utkají v poháru s Ústím nad Labem. Libor Sklenář z Vilémova doufá, že přijde hodně diváků.

Jak vzpomínáte na minulé utkání, kdy jste Ústí vyřadili?
Tak určitě nejen já, ale i naši diváci si vzpomenou na hrozné počasí, kdy se hrálo vlastně v jedné velké kaluži a celý zápas lilo jako z konve. Přesto přišlo na 500 diváků, kteří v závěru aplaudovali heroickému výkonu našeho týmu, který favorizovaného soupeře vyřadil na pokutové kopy.

Kolik hráčů tento úspěch pamatuje?
Moc jich určitě nebude, jsou to přeci jen čtyři roky a my byli ještě v Krajském přeboru, ale jestli jsem to dobře spočítal tak zhruba polovina současného kádru.

Jaké šance na postup máte letos?
Sledujeme dění v ústeckém mužstvu přes média, víme, že po pádu z Gambrinus ligy někteří kvalitní hráči odešli, ale kádr je doplňován novými tvářemi, takže tento soupeř bude určitě kvalitnější než před těmi čtyřmi lety a je jasným favoritem, kterého se pokusíme ale každopádně notně potrápit.

Armě se v přípravě příliš nedaří, myslíte, že i proto budete mít větší šanci?
Pro Armu je to vlastně generálka na první druholigový zápas v Opavě, takže přijede již v nejsilnějším složení a neponechá nic náhodě a navíc ji zajisté láká stejně jako nás další soupeř, kterým budou opět Teplice.

Kolik myslíte, že přijde fanoušků?
Pokud nebude počasí zlobit, tak věřím, že 600 diváků by mohlo přijít, což by pro nás bylo určitě zajímavé i z ekonomického hlediska. Diváci ze šluknovského výběžku si k nám díky divizi už našli cestu a také budou zvědavi na naše nové posily, neboť celou letní přípravu, kromě zápasu s Weissenfelsem, letos hrajeme na cizích hřištích, takže tu je hlad po fotbale.