Severní Čechy v neděli zažijí derby v rámci Fotbalové národní ligy. V rámci 12. kola totiž Varnsdorf doma v neděli 20. října od 15.30 přivítá Baník Most.
Oba týmy mohou být zatím v klidu. Varnsdorf zatím drží sérii neporazitelnosti, která 
i s pohárovým zápasem proti Slavii čítá sedm utkání. Mostecký Baník však letos také není žádným nazdárkem. V lize prohrál zatím pouze jednou, v tabulce je devátý a na Varnsdorf ztrácí jen dva body.

„Most udělal pořádný kus práce a je vidět, že pokročil správným směrem. Zatím jen jednou prohráli, to svědčí o jejich kvalitě. Baník má velmi dobrou obranu, je ale také nebezpečný v útoku. Má ve svém kádru hráče, kteří za sebou mají ligovou minulost," pravil varnsdorfský lodivod Zdenko Frťala.
Tým z Kotliny by na svou šňůru neporazitelnosti navlékl osmý korálek. „Jsme rádi, že se nám takto daří. Kluci tomu hlavně nesmí podlehnout 
a k utkání musí přistoupit zodpovědně," varuje Frťala.

Aktuálně pátý tým FNL se 
v minulém kole rozstřílel, když vyhrál na hřišti Bohemians 4:2. „A to nám na hřišti chyběl Jirka Schubert a Marek Volf, hlavní útočné síly. Naštěstí je hráči jako Synek, Breite, nebo Mikinič dokázali plně zastoupit. Je vidět, že by si každý zasloužil nastoupit v základu, v tom je však pouze jedenáct volných míst," s úsměvem říká kouč Varnsdorfu.

Dozná sestava Varnsdorfu před nedělním mačem nějakých  změn? „Schubert a Volf by měli být k dispozici, ale další dva hráči jsou zraněni," dodal Frťala.

„Jedeme do Varnsdorfu 
s cílem vyhrát, tak jako každé střetnutí. Bude to vyhecované derby. Utkání nebude jistě postrádat potřebný náboj a my věříme, že na horké varnsdorfské půdě uspějeme," nechal se slyšet mostecký stoper Ondřej Běloušek.