Důvod? Čas utkání byl posunut s ohledem na první kolo hokejové extraligy. „Chtěli jsme vítkovickým fanouškům umožnit, aby si prožili příjemný sportovní pátek, nejdříve na fotbale, náš zápas s Varnsdorfem začíná ve tři hodiny a od pěti pak do extraligy vstoupí zápasem se Spartou také hokejisté HC Vítkovice 
Steel," vysvětlil předseda představenstva MFK Vítkovice Roman Galač.

„Je pravda, že pro nás to není ideální čas. Budeme muset vyjet hodně brzo ráno, a navíc pojedeme ve špičce. Ale nedá se nic dělat," utrousil kapitán a stoper Varnsdorfu Petr Zieris.

Severočechy čeká zhruba 400 kilometrů. „Ale těšíme se a chceme bodovat. Dáváme to do kupy, jelikož nebudeme kompletní," hlesl Zieris.

„Varnsdorf hraje ze zatažené obrany, brání v deseti lidech, budeme to těžko otevírat podobně jako v zápase s Prostějovem. Navíc spoléhají na rychlé brejky, které musíme pohlídat. Nic lehkého nás určitě nečeká, ale věřím, že stejně jako 
v předešlých domácích zápasech nám pomohou také fanoušci a poženou kluky za důležitým vítězstvím," má jasno vítkovický kouč Roman West.

Varnsdorf už může počítat s brankářem Kolářem, který přichází z Liberce. A také defenzivně laděným Zbrožkem, kterému skončil trest. Chybět ale bude mimo jiné nemocný Rys, zranění trápí Filipa a Housera.