Hrálo se na hřišti v nedaleké Skalici a už po pár minutách hry se začervenalo. Nikoli kartami, ale po srážce hlavy jednoho z českolipských hráčů s nosem Karla Vrabce, který to odnesl podstatně hůře. Podezření na zlomeninu se vyvrátilo, neboť postižený po ošetření a vlastním vrácením čidla čichu na své místo zápas dohrál. „Rentgen ale navštívím“, konstatoval Vrabec po utkání.

První střelu na branku vyslal téměř domácí tým, po chvíli odpověděl na druhé straně vydařenějším pokusem Vaško. Po rohovém kopu opět zahrozili českolipští, kteří hráli bojovně a bez respektu. V jejich řadách navíc nastoupilo několik bývalých fotbalistů, kteří oblékali dres Slovanu (např. Šafář, Silný, Holeček).

Ve 26. minutě padla první branka, když po nakopnutém míči z pravé strany do vápna gólman míč nezachytil, ten se odrazil ke Grubhofferovi, který se nemýlil.

V závěru první půle ještě musel českolipský brankář odvracet nebezpečnou střelu Jordáka na rohový kop, ale skóre se ve zbylém čase již nezměnilo.

Do druhé části oba celky prostřídaly a divizní tým pokračoval v dobrém výkonu.

Nový brankář v dresu Varnsdorfu Kunc nejdříve zlikvidoval sólo hráče soupeře. Nedlouho poté měla Česká Lípa další šanci, ale skluz po míči u vzdálenější tyče přišel pozdě.

Uplynula hodina hry, když si mezi sebou vyměnili míč Jordák s Křemenem, centr gólman podcenil a Formáček se z úhlu nemýlil.

Lípa měla ještě jednu slibnou brankovou příležitost, stejně tak na opačné straně po akci Páchy Grubhoffer.

V 75. minutě pomohla po zdařilé střele Kuncovi tyč a další mířila těsně mimo. Slovan dobře bránil, s postupem času byla na jeho hráčích znát únava, ale soupeře ke vstřelení nepřipustil.

Česká Lípa – Varnsdorf

0:2 (0 :1)

Góly: 26. Grubhoffer, 61. Formáček. ŽK 1:0. 90 diváků.

Slovan Varnsdorf: Kunc – Čapek (46. Gizel), Vavroušek (46. Stehlík), Svojtka (46. Nagy), Křemen – Laušman (46. Pácha), Vrabec, Vaško, Jordák – Formáček, Grubhoffer.

Nový trenér Slovanu Zbyněk Busta k utkání sdělil: „Byl to klasický přípravný zápas, před nímž jsme v týdnu denně tvrdě dvoufázově trénovali. V týmu jsou někteří noví hráči, poznávají se s prostředím, sehrávají, na některé posty je zkoušíme a budeme hledat dál.

Tomáš Luczków