Děčínský trenér Karel Chládek společně se svým asistentem Karlem Horákem do domácího duelu na led poslali oproti minulým utkáním zkušené borce.

V sestavě tak už byl brankář Lavinger, obránce Stezka, elitní útok z minulé sezóny ve složení Oliverius, Zika a Filipovský.

Domácí začali zostra a ve čtvrté minutě vedli 2:0. Brankostroj rozjeli ve druhé třetině, kdy se trefili v rozmezí sedmi minut celkem čtyřikrát. Hosté dokázali korigovat na začátku poslední periody za stavu 0:7. Domácí diváci se populární desítky sice nedočkali, i tak je ale hokejisté svou hrou potěšili.

Hosté se drželi jen v úvodu, následně fyzicky odpadli. Nutno dodat, že Kolín byl teprve podruhé na ledě, a to se na jeho výkonu odrazilo.
Dnes se HC Děčín od 18.00 představí v Bílině.

HC DĚČÍN - TJ SC KOLÍN 9:1

Třetiny: 3:0, 4:0, 2:1 Branky: 4. Zika (Filipovský, Oliverius), 4. Luka (Drnec), 13. Vacek (Řídel, Řežábek), 26. Luka (Myšík), 31. Oliverius (Vacek), 31. Stezka (Oliverius), 33. Místecký (Šnajdr, Vacek), 43. Kaltenböck (Chládek), 59. Dvořák – 41. Malý (Mokres).
HC Děčín: Lavinger (Zámostný) – Stezka, Sádovský, Zika, Oliverius, Filipovský, - Řežábek, Dvořák, Luka, Myšík, Chvátal – Kaltenböck, Místecký, Šnajdr, Chládek, Drnec – Janíček, Nikl, Češka, Řídel, Vacek