Fotbalistům výše zmiňovaného týmu se v podzimní části velice dařilo a nakonec přezimovali na krásném a nečekaném čtvrtém místě. Přesto se v kádru událo několik změn. „Ano to je pravda. Z různých důvodů odešli Hubený, Ovečka, Kováč či Rozsocha. Další citelnou ztrátu jsme pak zaznamenali na postu brankářské dvojky. Už, už jsme si mysleli, že bude po operaci kolene a následné rehabilitaci tuto roli nadále zastávat Standa Mikel, jenže šel předčasně na hřiště a po znovuobnovení zranění nakonec ukončil definitivně kariéru,“ prozradil prezident děčínského klubu Vladimír Šoltys.

Jeho tým našel náhradu za Mikela v brankáři Štalcerovi z Blšan. „Je to brankář, který bydlí v Boleticích, ale šel také na operaci, trénovat začne až někdy ve druhé polovině března,“ vysvětlil Šoltys, který se poté krátce zahleděl na zimní přípravu.

„Ta zpočátku neprobíhala podle představ, tým se začal konsolidovat až po příjezdu ze soustředění v Kytlicích, kdy do kádru definitivně přišly posily Majer, Thomas, Demchenko, Stožický a Kyncl. Co se týče přípravných zápasů, tak jsem trochu zklamán z přístupu dvou kvalitních celků, které odřekly nasmlouvané duely. Myslím tím Jablonec B a Hlavici. Je to škoda přišli jsme o užitečnou konfrontaci.“

Děčínský divizní tým trénoval, až na již zmiňované soustředění v Kytlicích, ve vlastním prostředí a domácí přátelské zápasy hrál děčínské umělé trávě. Mimo jiné se střetl i s druholigovým Ústím n. L. nebo třetiligovým Slovanem Varnsdorf. Nyní už na něj čeká nedělní křest , kterým bude domácí souboj s vedoucí Českou Lípou.

„Na jaře budeme bojovat v každém utkání. Začátek máme velmi dobře nalosovaný. Všechny celky před námi hostíme na úvod jarní části ve vlastním prostředí. Po těchto zápasech budeme moudřejší a možná přehodnotíme cíle. Třeba budou hodně vysoké. Každopádně bych si přál na konci celé sezony umístění na bedně, tedy do třetího místa,“ dokončil krátké povídání prezident fotbalového oddílu Řezuz Děčín Vladimír Šoltys.