To se jim nakonec nepodařilo, když skončili o jeden stupínek níže, přesto jsou v klubu spokojeni. „Je pravda, že po minulé sezoně jsme měli vyšší ambice, ovšem v průběh podzimu se naše finanční situace radikálně změnila a museli jsme udělat mnoho úsporných opatření. S konečnou osmou pozicí v právě skončeném ročníku jsme tak spokojeni,“ řekl na úvod hodnocení sezony prezident klubu Řezuz Děčín Vladimír Šoltys.

Řezníci začali podzim se stejným kádrem s jakým znovu vybojoval a v klidu udržel divizní soutěž, sezonu ale končili podstatně jiným kádrem. „Jak jsem již naznačil, dotkla, se nás finanční krize a postupně jsme se museli rozloučit především s dojíždějícími hráči. Tímto bych jim ještě jednou chtěl poděkovat za služby, které nám poskytovali a se kterými jsme byli hodně spokojeni. Radikální řez pak přinesla zimní přestávka. Soustředili jsme se na doplnění kádru mladými hráči, kteří by doplnili stávající zkušené torzo týmu. Díky obrovskému úsilí trenéra v zimní přípravě se nám to podle mě vcelku podařilo a mladíci do týmu zapadli,“ přiblížil dopady finančních potíží prezident.

„Díky velezkušeným Novákovi, Majerovi, Chodurovi, Vlasákovi i dalším a již zmiňovanému dravému mládí jsme nakonec na jaře vybojovali o jeden bod více než na podzim a obsadili konečnou osmou příčku, takže jak říkám panuje u nás spokojenost,“ pokračoval Šoltys a poté se zahleděl do blízké i vzdálenější budoucnosti. „Protože nám oznámili předčasný odchod Vlasák a Žák, což mě mimochodem velmi mrzí, tak musíme pokračoval v omlazovací kůře i v krátké letní přestávce. Přípravu zahájíme už osmého července a hned na začátku pořádáme silně obsazený turnaj, kterého se kromě nás zúčastní tři celky ze třetí ligy. Na novou sezonu se musíme dobře připravit, neboť předpokládám, že bude opět nesmírně obtížná. Ale jak mám zprávy i z ostatních oddílů, potýkají se i tam s podobnými problémy jak my, takže uvidíme co se vlastně bude dít,“ naznačil prezident a dodal: „Každopádně bychom chtěli hrát dobrý fotbal a přilákat další diváky do ochozů.“