Vilémovští fotbalisté se sice ve své premiérové sezoně dlouho potýkali se záchranářskými starostmi, ale v posledních třech utkáních získali sedm bodů a to je katapultovali až na desáté místo, což je rozhodně lichotivé.

Nejlepším hráčem sezony byl vyhodnocen Vlasta Šmalcl, střelcem Tomáš Smola, nejlepší tréninkovou docházku měl Jirka Winzig. Objevem sezóny se stal Patrik Havel a nejlepší fanynkou se stala Marie Holomková.

Po oslavách však přišlo vystřízlivění, tedy nastává tvrdá práce trenérů, členů výboru a hlavně manažera jak sestavit mužstvo, zajistit finance a poté hrát ve druhé divizní sezóně důstojnou roli.

„Z kádru definitivně odcházejí nejlepší střelec Tomáš Smola a Jan Mikoláš. Dva hráči si dali ještě nějaký čas na rozmyšlenou (Vlk a Winzig) a pro jednoho sháníme práci (Očipka), abychom jej zde udrželi. Ostatní hráči vesměs zůstávají a budou doplněni o tři až čtyři hráče, se kterými jsme v jednání a kteří do Vilémova chtějí,“ naznačil pohyb v týmu manažer Libor sklenář. Z hostování vlastních hráčů se do letní přípravy zapojí čtyři, a to bratři Vichtereyové, J. Jägr a J. Lehrl. „Na zkoušku k tomu přijdou nadějní dva mladíci J. Dobeš ze Šluknova a R. Luňák z Velkého Šenova a po zranění se vrací kanonýr Kurel,“ pokračoval manažer.

Finanční situace není, stejně jako v žádném klubu, příliš růžová ani ve Vilémově. „To je pravda, ale peníze na běžný provoz máme zajištěny, sháníme však další nové sponzory, abychom mohli trochu přilepšit i samotným hráčům. Pokud se nám podaří vhodně mužstvo doplnit dle našich představ a vytipovaní hráči budou uvolněni, chtěli bychom hrát ve druhém roce divize důstojnou roli někde nad sestupovými vodami,“ zahleděl se do budoucnosti Sklenář.

Vilémov bude trénovat třikrát týdně. Začíná v úterý 14. července a v rámci přípravy čeká tým i pět přípravných utkání a sice se zatím neznámým soupeřem v rámci poháru ČMFS, dále s Novým Borem, Mimoní apod.

Problém s mládeží se podařilo ve Vilémově díky pochopení okolních klubů takřka již vyřešit a zatím má zajištěna tři mládežnická mužstva s tím, že budou hrát v Mikulášovicích, v Lipové a Velkém Šenově a pouze přeregistrována na Vilémov v té dané kategorii. „Čtvrtý tým stále intenzivně sháníme, neboť Šluknov nám jej na poslední chvíli odmítl. Z našich dětí bychom bohužel nedali ani jediné mužstvo dohromady, ale to bohužel vedení ČMFS nezajímá, a tak jsme museli učinit tyto transakce, které nás samozřejmě něco stály, ale „vlk se nažere a koza zůstane celá“,“ zlobil se vilémovský manažer a na závěr dodal: „Chtěl poděkovat všem členům výboru, Fanda klubu a i našim skvělým fanouškům, kterých se doma scházelo vždy přes tři stovky a ven s námi jezdilo tak okolo 15 – 20 nejvěrnějších. První kolo v divizi bychom chtěli sehrát doma proti soupeři zvučného jména a přilákat tak do našich ochozů rekordní diváckou kulisu. Všichni se na druhý rok v divizi těšíme a věříme, že tam stejně jako letos, žádnou ostudu neuděláme a udržíme ji pro celý výběžek i do další sezóny.“