Možná právě pohárový úspěch nad obhájcem z Liberce by mohl být pro fotbalový Varnsdorf tím správným impulsem.

Ve druhé lize se totiž partě okolo Romana Skuhravého nedaří. Chuť si mohou spravit ve středu 23. září od 16.30, kdy hostí ve 3. kole MOL Cupu rozjetý tým pod Ještědem. „Žádný recept na Liberec nemáme. Strašně se těšíme, v naší situaci je každé utkání důležité. Mohlo by to vést k určitému restartu. Chceme to odpracovat a být spokojení. Víme, že kvalita, síla a fotbal, kterým se soupeř prezentuje, je na vysoké úrovni," má jasno Skuhravý.

Zatímco aktuálně druhý tým prvoligové tabulky, který ještě v nejvyšší soutěži neprohrál, hraje základní skupinu Evropské ligy, Varnsdorf o víkendu opět nedobrovolně pauzíroval. „Takhle rozbouranou sezónu jsem opravdu ještě nezažil. Nyní nás čekají ve třech dnech dva těžké zápasy. A my do nich nastoupíme v nejsilnější možné sestavě. Samozřejmě s ohledem na zraněné hráče. To, že už jsme v druhé lize třikrát nehráli, musíme brát jako realitu. Doufám, že nás dobře připravilo modelové utkání proti jablonecké juniorce," věří trenér Varnsdorfu.

Tomu však dnes bude chybět hned několik důležitých hráčů. Z operace zlomené klíční kosti se zotavuje Martan, zánět achilovek trápí Kotiše, Zieris si zase utrhl vaz v kotníku. „Chybět bude i Rudnytskyy a Porcal. Tam by to mělo být krátkodobé. Horší je, že to potkalo klíčové hráče. Musíme ostatní kluky přesvědčit, že by měli převzít právě role těchto nosných hráčů," dodal Skuhravý.

„Musíme hrát každý zápas naplno, nikdy totiž nevíme, která soutěž se nám v konečném důsledku může hodit. Minulou sezonu jsme se díky poháru dostali tam, kde jsme teď, a i nyní se na něj chceme plně soustředit. Nehrozí, že bychom to podcenili," řekl liberecký stoper Lukáš Pokorný před soubojem s předposledním týmem druhé nejvyšší soutěže, který se loni musel vzdát postupu.

Oba celky se v poháru setkaly v sezóně 2011/12. Tehdy Liberec vyhrál v Kotlině 4:0 a radoval se z postupu do třetího kola.