Jako první přijde na řadu tým U 7, ročník 2009. Ten se dal dohromady v září 2015. Hraje okresní soutěž, přesněji satelitní turnaje okresního přeboru mladších přípravek 2009 a mladší. Děčínští borci jsou na turnaji nejmladší a nejmenší, ale ani to pro ně není nevýhodou. Hlavně se připravují na krajský přebor, který budou hrát od letošního září. Mladé naděje se fotbalem baví, při zápasech se perou o každý míč, podstupují souboj jeden na jednoho a obcházejí hráče. To všechno je pro tuto věkovou kategorii moc důležité. Mladí děčínští fotbalisté mají radost pokaždé, když se jim něco povede a něco nového se naučí.

Vůbec prvního turnaje se FAPV Děčín U 7 zúčastnila 1. května. Bylo to v Písku, kde se konal Memoriál Martina Breibische. Turnaje se zúčastnilo dvacet celků z celého Česka. Děčínští v něm nakonec obsadili velmi krásné páté místo. A poprvé také porazili pražskou Spartu.

V kádru FAPV Děčín je celkem dvacet hráčů ročníku 2009 a dva hráči ročníku 2010.

POPISEK K FOTOGRAFII: Horní řada zleva: Bečková Michaela (trenérka), Krinert Vojtěch, Novák Lukáš, Němeček Jakub, Kučera Filip, Daniž Filip, Drbohlav Karel, Novák Martin, Novák Martin (trenér). Dolní řada zleva: Najman Lukáš, Černý Josef, Jůn Jan, Malát Lukáš, Lopušan Petr, Madecký Jakub, Holý Tadeáš, Bešťák Jan
Na snímku chybí hráči: Kučera Petr, Kříž Radim, Le Kevin, Müller Michal, Mužík Adam, Hunger Jan, Černý Radek, Kohout Filip, Folprecht Jaroslav. V akademii ukončili působení: Němeček Jakub, Daniž Filip.