Navázat na středeční pohárový výkon proti Liberci a bodovat. Takové jsou plány Varnsdorfu před těžkým utkáním v Pardubicích.

Oba celky v tabulce dělí tři body, tým z města perníků si ale připsal cenný skalp. V tuzemském MOL Cupu totiž zostudil Teplice, které po výhře 3:0 vyřadil. „Myslím si, že jak my, tak Pardubice jdeme do vzájemného souboje ze stejné pozice. Oba celky odehrály ve středu výborné pohárové zápasy proti prvoligovým soupeřům. Také nás spojuje fakt, že sezónu ani jeden tým nezačal podle svých představ. Měl jsem možnost vidět Pardubice v Sokolově a Ústí nad Labem. Hlavně v Ústí to pro ně byla krutá porážka, ve fotbalových věcech měly nad domácími navrch. Rozhodně nás nečeká lehký soupeř, kterému se navíc uzdravila brankářská jednička Frydrych. My chceme odvést tvrdou práci. Neříkám, že tam jedeme jednoznačně vyhrát, ale prostě bodovat," má jasno varnsdorfský trenér Roman Skuhravý.

Oba týmy si v poháru, co se týče výkonů, zvedly sebevědomí. Pardubice ho navíc osladily postupem. „Každý takový dílčí úspěch mužstvu pomůže. Ale z vlastní zkušenosti vím, že mistrovská soutěž je o něčem jiném. Nastupuje faktor psychického tlaku. Domácí budou favoritem. My chceme body, které jsme poztráceli, zase získávat. A proč nezačít v Pardubicích," zdůraznil Skuhravý.

Tomu se z klíčových hráčů, jako Kotiš, Martan, Zieris, Rudnytskyy nebo Porcal, bohužel nikdo neuzdravil. „To je špatná zpráva. Reagovali jsme a díky panu Gabrielovi jsou tu dva mladí hráči – Marek Kodr ze Slavie Praha a Adam Pajer z Mladé Boleslavi. Bohužel, klíčoví hráči budou chybět," uzavřel vše varnsdorfský kormidelník.