„Teplice jsou pro mě srdeční záležitostí, takže jsem moc rád, že se vracím, a věřím, že se mi bude dařit. Klubu jsem fandil, i když jsem byl ve Varnsdorfu, takže jsem moc rád za návrat do míst, kde jsem fotbalově vyrostl," uvedl Breite, který je sice odchovancem Teplic, ale v první lize za ně v roce 2009 odehrál jediný zápas.

Pětadvacetiletý záložník působil také v České Lípě, Čáslavi a naposledy ve Varnsdorfu. V jeho dresu dal v nedávno skončené sezoně osm branek a přispěl tak k nečekanému druhému místu v tabulce, které znamenalo postup do nejvyšší soutěže; ten však vedení klubu odmítlo.

„Byly tam i další ligové nabídky. Když mi ale zavolal pan Vavruška, nebylo to dlouhé rozhodování. I co se týče podmínek vlastně nebylo co řešit," přiznal Breite.

Ten se s teplickým trenérem zná už z mládežnických časů. „Když jsem byl v teplickém dorostu, tak byl pan Vavruška šéftrenérem mládeže. Pak mě chvíli trénoval, takže se známe," zdůraznil nejlepší hráč FNL v uplynulé sezóně.

Breite odchází z druholigového Varnsdorfu, kde toho opravdu hodně prožil. „Je těžké, na to odpovídat. Prožil jsem toho tady opravdu hodně, mám tam spoustu kamarádů na které nikdy nezapomenu. Letos to tím druhým místem vygradovalo. Od začátku mého působení tady byla výborná parta, která táhla za jeden provaz," ohlíží se Breite za angažmá v Kotlině.

I jeho skutečně hodně zamrzela zpráva o tom, že Varnsdorf svou účast v Synot lize nakonec vzdal. „Musím přiznat, že mě to mrzí stejně, jako všechny kluky. Celoroční práce je prakticky k ničemu. O něco se snažíte a pak to takhle dopadne. Je mi to líto i právě kvůli klukům, kteří tam zůstali," smutně říkal.

Hráč, který patřil do základní sestavy druholigového týmu, bude muset o místo na hřišti tvrdě bojovat. „S tím se počítá, v žádném klubu nemáte předem místo jisté. Nikde vám to nedají zadarmo. Stejně tomu bylo i ve Varnsdorfu. Já pevně věřím, že si v Teplicích zahraji co možná nejvíce. To je mým přáním," dodal Radim Breite.

Podle serveru isport.cz zaplatí „skláři" za Breiteho odstupné ve výši 700 tisíc korun.