Poslední Varnsdorf od 17 hodin přivítá předposlední Vítkovice. Oba celky zatím ještě nevyhrály, Severočeši mají jeden bod, jejich soupeř zase dva. Tým trenéra Frťaly padl v posledních třech zápasech při skóre 4:10. Naposledy Varnsdorf nestačil na Příbram. „Budu se opakovat. Opět jsme nebyli horší tým. Dokonce jsme vedli, ale největší problém máme prostě v koncovce. To už není o trénování, ale o hlavách. Na tom musíme nejvíce zapracovat,“ má jasno Zdenko Frťala.

Vítkovice mají zatím nejhorší obranu v soutěži. V posledním kole doma prohrály s Pardubicemi. „Je to teď nepříjemné a dost indicií svádí i k porovnávání tohoto fotbalového podzimu s tím loňským. Navíc hráči to mají v hlavách, na hřišti je cítit nervozita. Chybí tomu klid i sebevědomí, přesnost a kvůli tomu si nejsme schopni vytvořit víc šancí,“ přiznal kouč Vítkovic Roman West.

Kdo v neděli vyhraje, bude mít přece jen příjemnější reprezentační přestávku. „Nechci vyhlašovat, že musíme vyhrát. Ale bylo by ideální, kdybychom utkání s Vítkovicemi a následně proti Olympii zvládli. Budou to možná klíčové zápasy podzimu,“ zdůraznil Frťala.

V minulé sezoně nejprve Varnsdorf vyhrál ve Vítkovicích, na jaře ale doma se stejným soupeřem padl.