První půle nestojí vůbec za řeč, prakticky jen na konci poločasu se do šance dral mladý Puchel, ale neprotlačil balon do sítě.

Druhá půle již byla kvalitnější, hlavně tedy ze strany domácích, neboť Varnsdorf nepředvedl v Karviné zhola nic. „Bylo to způsobeno nátlakovou hrou domácích, kteří se takhle doma prezentují, spousta centrů, důraz ve vápně. Ustáli jsme to, i díky výbornému Porcalovi v bráně, který vyřešil pár závarů, ale za podpory všech hráčů," ohlížel se za utkáním trenér Varnsdorfu Zdenko Frťala.

Domácím vyšel nástup do druhé půle. Díky aktivitě si vytvořili dvě tutovky včetně penalty, ale skóre se ani pak nepohnulo. Nejprve nedotlačili balon z pár kroků do sítě Urgela s Hatokem, poté neproměnil nejlepší střelec Karviné Lubomír Urgela pokutový kop. „Na další už snad ani nepůjdu," mávl po zápase rukou zklamaný Urgela.

Brankář Porcal vystihl směr dráhy letu míče a penaltu zneškodnil. „Měli jsme domácího střelce nastudovaného a on to naštěstí pro nás nezměnil. Díky tomu si odvážíme bod a jsme za něj rádi, protože odsud se ty body vozí těžce. Až na dvě chybičky směrem dozadu jsme soupeře k ničemu nepustili. Oba soupeři se na sebe připravili takticky velmi dobře," dodal Frťala a měl v zásadě pravdu.

Domácí sice po penaltě pokračovali v tlaku, ale vyložené gólovky už neměli. Hosté neměli nic.

„Z tohoto pohledu jsem také spokojen, nepustili jsme Varnsdorf pomalu ke střele. Oba stopeři (Kubista s Jovanovičem – pozn. red.) chytili svou šanci za pačesy, působí jistě a není důvod do stoperské dvojice sahat. Snad to berou i starší hráči, kteří teď zůstali na lavičce," poznamenal po utkání karvinský trenér Jozef Weber, který poslal do hry na poslední půlhodinu hry i uzdraveného Budínského. Jak je podle něj připraven na ostré zápasy?

„Trénovat s námi začal teprve v pátek, takže uvidíme, jak to bude pokračovat. Ale šlo vidět, že jakmile přišel, zvedla se i kvalita v útočné fázi," dodal Weber.

Ten před zápasem do sestavy nesahal, pouze vyměnil brankáře Lipčáka za Pindrocha. „To bylo čistě jen z důvodu nějakého nového impulsu. K podobnému kroku jsem se odhodlal už na podzim a stejně jako tehdy Braňo Pindroch, tak i teď Martin Lipčák žádnou chybu neudělali. Jen jsme zkusili něco nového," vysvětloval Weber a posteskl si, že zrovna jeho brankáři nemají šanci vyniknout jako ti soupeřovi. „My tady děláme prakticky z každého druhého gólmana muže kola. Nejprve to bylo Táborsko, pak Žižkov, teď zase Varnsdorf. Vždycky nedáme neuvěřitelné šance, dnes včetně penalty," pokrčil rameny kouč MFK OKD.

MFK OKD Karviná - FK Varnsdorf 0:0

R: Hrubeš – Hrabovský, Pilný. ŽK: Zbrožek, Zieris (oba Varnsdorf). Diváci: 951.

FK Varnsdorf: Porcal – Zieris, Kvída, Zbrožek, Tvaroha – Landovský, Kotiš, Martan, Daníček (34. Durdevič), Rudnytskyy (64. Jícha) – Jurča.