Zástupci fotbalového svazu tuto inovaci přichystali ještě před sobotní volební valnou hromadou ČMFS s cílem dodat domácí pohárové soutěži víc vážnosti a podchytit zájem klubů i diváků.

Jeden hrací termín navíc by však mohl přinést jisté komplikace v případě, že by se reprezentace České republiky probojovala na mistrovství světa, jež se uskuteční příští rok v Jižní Africe. Pak by totiž byla nepochybně snaha o zhuštění tuzemské termínové listiny.

Pohárová soutěž začne v neděli 19. července již tradičním předkolem, jehož se zúčastní většinou vítězové oblastních pohárových soutěží a některé týmy z divize.

K nim pak v 1. kole přibudou zástupci ČFL, MSFL i II. ligy. Znamená to, že už v této fázi vstoupí do pohárového „pavouku“ dva účastníci uplynulého ročníku I. ligy, sestoupivší Viktoria Žižkov a Zlín. Oba se představí na půdě divizních soupeřů, Pražané ve Strakonicích a zlínská Tescoma na hřišti Viktorie Otrokovice.

Ve 2. kole se přidá i šestnáct účastníků nejvyšší soutěže. Teplický obhájce Poháru ČMFS se představí na půdě vítěze utkání Litvínova proti Ústí nad Labem. Mistrovskou pražskou Slavii vyzve lepší z duelu Děčín – Česká Lípa, zatímco Spartu čeká cesta na východ Čech. O zápas s ní se poperou celky Ústí nad Orlicí a Pardubic.

„Můžeme mít Slavii? Tak to je milé překvapení. Pro Děčín by to byl svátek. Pro hráče i diváky. Ono už derby s Českou Lípou bude prestižní a pro lidi zajímavé. Pro postup uděláme všechno… Kdo by si nechtěl zahrát proti dvojnásobnému mistrovi,“ měl radost trenér děčínského FK Řezuz Vladimír Vašák

Na ligovou konfrontaci se může těšit rovněž vítěz tradičního derby Chomutov – Most. Ten ve 2. kole soutěže narazí na SK Kladno.

Druhou nejvýznamnější soutěž v zemi si zahraje i vítěz krajské pohárové soutěže SIAD Cupu – Souš. Ta v předkole přivítá divizní Brozany.

Jízdní řád Poháru ČMFS:

PŘEDKOLO (19. 7., 17.00 h):

Souš – Brozany

1. KOLO (25. 7., 17.00 h):

Vilémov – Varnsdorf

Souš/Brozany – Sokolov

Děčín – Česká Lípa

Chomutov – Most

Litvínov – Ústí nad Labem

2. KOLO (2. 9, 17.00 h):

Děčín/Česká Lípa – Slavia Praha

Chomutov/Most - SK Kladno

Litvínov/Ústí n. L. - FK Teplice

Vilémov/Varnsdorf - Turnov/N. Bydžov