Oba týmy přes zimu doznaly několika změn a čekalo se jak na tom po dlouhé přestávce budou. Arsenal pak ukázal, že ze své síly nic neztratil a že bude rozhodně patřil k největším favoritům soutěže.

Řezuz Děčín – Česká Lípa

1:3 (0:2)

Utkání nakonec skončilo pro řezníky až příliš krutým výsledkem, hosté sice byli lepší, ale tak maximálně o jeden gól. Na to, že se jednalo o první jarní utkání měl duel solidní fotbalovou úroveň a diváci se rozhodně nenudili. Prostě se ukázalo, že proti sobě nastoupily dva vyspělé celky ze špičky tabulky. Českolipský tým nebyl v utkání v poli nijak výrazně lepší, ovšem před, a uvnitř děčínské šestnáctky byl daleko důraznější a agresivnější. Z toho také vytěžil první dva góly.

Jako první se zapotil už v 7. minutě děčínský brankář Chodura, který musel likvidovat těžkou střelu Věcheta. Na druhé straně mířil mimo tyče po Thomasově přihrávce Štípek. V 18. minutě o sobě dal vědět českolipský Novotný, i s jeho ránou k tyči si ale Chodura věděl rady. O devět minut později si děčínská obrana počínala nedůrazně při třech odkopech, míč se pak zatoulal k úplně volnému Šimáčkovi a ten střelou mezi nohy Chodury otevřel skóre zápasu. O dvě minuty později měl vyrovnání na noze Čonka, jeho střelu však z brankové čáry vykopl obránce Silný. Druhý úder hostů přišel ve 35. minutě, v té na levé straně děčínská obrana zapomněla na Šafáře, který nekompromisní ranou do vinglu zvýšil na dvoubrankové vedení hostů.

Do druhé půle domácí přeskupili své řady, převzali iniciativu a vytvořili si tlak. Jeho vyústěním byl parádní gól Runta z trestného kopu. Po přesné střele do šibenice se brankář Meier v 66. minutě jen otočil. Zdálo se, že je zaděláno na pořádné drama. Jenže domácí v euforii po vstřelení snižující branky nepohlídali brejk zkušených hostů a v 68. minutě po dorážce Věcheta do prázdné branky Česká Lípa opět vedla o dva góly. Pak už to byla jen zoufalá snaha domácích o vstřelení dalšího gólu, hosté jim už ale nic nedovolili a s přehledem si výsledek pohlídali. „Těžký zápas vyhráli hosté zaslouženě. My jsme si nepohlídali první půli a pak také situaci krátce po vstřelení snižujícího gólu. Kluci ale makali a dřeli, hosté ale ukázali velkou fotbalovou kvalitu,“ řekl po zápase trenér Řezuz Děčín V. Vašák.

Nutno podotknout, že hosté vyhráli i v hledišti, neboť je po celý zápas neustále a velmi slušně povzbuzovala zhruba třicítka vlajkonošů s bubny a trubkami. To jim řezníci mohou jen tiše závidět.

Branky: 66. Runt – 27. Šimáček, 35. Šafář, 68. Věchet. ŽK 3:2. Před 380 diváky řídil Rauch.

Řezuz Děčín: Chodura – Jirchář, Novák, Krejčík – Žák (59. Stejskal), Čonka, Majer (72. Matoušek), Thomas – Runt – Dvořák (46. Stožický), Štípek.