Jiskra přitom lepila sestavu, jak se dalo. „Museli nastoupit i neaktivní hráči. Nakonec jsme ale odehráli slušné utkání,“ řekl trenér Josef Rákosník.

Modrá začala konečně dávat góly, do poločasu se dočkal hattricku kapitán Kamil Podolský. „Za stavu 1:0 ale hosté kopali penaltu. Tu ale Matějka chytil. To byla asi klíčová situace celého zápasu,“ podotkl Rákosník.

Po změně stran začali domácí vlažnější, pokusy hostů ale spolehlivě likvidoval Matějka. „Pak se hlavou trefil Podolský, dal tak svou čtvrtou branku,“ pokračoval domácí trenér.

Hosté se čtvrt hodiny před koncem dočkali čestného úspěchu. „V závěru ale přidal dvě výstavní trefy Tesařík,“ podotkl Rákosník.

Modrá sice zůstává na poslední místě, bodově se přiblížila ke svým sousedům v tabulce. „Konečně jsme měli i trochu štěstíčka. I v minulých zápasech jsme herně nezaostávali, ale dnes se konečně prosadili i v koncovce,“ dodal kouč Modré.

V dalším kole čeká Jiskru další důležitá bitva. V neděli se představí v Neštěmicích, které jsou aktuálně dvanácté.

Jiskra Modrá – Hor. Jiřetín/Litvínov 6:1 (3:0)

B: Podolský 4, Tesařík 2. R: Vlašič. ŽK: 4:3. Diváci: 70.

Modrá: Matějka – Bičák, Peterka (80. Kosejk), Tesařík, M. Fejfar – Pražák, T. Fejfar, Mayerhofer, Čisár – Podolský, Šotola (76. Sýkora)