Škoda, že se někteří tradiční účastníci museli ze zdravotních či jiných důvodů omluvit (Červinka, Hanzl, Englic, Luňáci, Smolenický a další a další) a několik nám jich bohužel během roku i zemřelo. Přesto samotná účast opět překvapila a mile potěšila pořadatele. Počasí se až na jednu velkou přeháňku vydařilo. Co víc si přát.

Při dobrém moku a specialitách z udírny se vzpomínalo na dávná i nedávná léta a také na ty, kteří již mezi námi nejsou a odešli nám na věky. K dispozici bylo mnoho starých fotografií a proběhla zde i výstavka společných fotek ze všech předchozích 21-ti ročníků. Zájemci si mohli zkusit kopnout na malou prázdnou brančičku o láhev pravé moravské slivovice, kterou nakonec ve vyřazovacím boji vyhrál Zdeněk Váňa, bývalý hráč Varnsdorfu před Jirkou Stehlíkem také z Varnsdortu a Tondou Smolíkem, bývalým hráčem Sparty Praha.

Libor Sklenář, manažer fotbalistů SK Stap Tratec Vilémov.
Manažer Vilémova Libor Sklenář o divizi, záchraně a budoucnosti klubu

Poté následovalo tradiční společné fotografování do kronik. Závěrečným vrcholem bylo, že pak všichni shlédli benefiční utkání P. Kurela mezi jeho výběrem (Rudnytskyy, Smola, Kraslický, Filip, Havel a další bývalé hvězdy domácích a jeho spoluhráči) s výběrem Šluknova. Toto setkání se všem moc líbilo a všichni se již těší na další za rok opět ve Vilémově.

Nejstaršími účastníky byli pánové - Kubík 94 let, Pytlík a Horáček oba 87 let. Nejznámější osobností byl určitě bývalý hráč Sparty Praha - Tonda Smolík, který pak působil dlouho ve Varnsdorfu. Nejvzdálenějším účastníkem pak byl pan Miloš Kramer, který přijel až z dalekého Nového Jičína. Dík patří funkcionářům Fanda klubu a SK Stap Tratec Vilémov – T. Fúskovi, W. Lassigovi, P. Horákovi, I. Smělíkové, V. Švitorkovi, M. Holomkové, L. Sklenářovi a dalším za zorganizování celé této akce, která dle slov účastníků nemá široko daleko obdoby. Účastníci ocenili krásné prostředí místního fotbalového areálu, skvělou obsluhu a dobré jídlo.

LIBOR SKLENÁŘ